Zamyšlení nad časopisem Junge Sammler

V Mladém sběrateli 4/2004 vyšel kratičký příspěvek Zdeňka Töpfera, který informoval o existenci tohoto časopisu německých mladých filatelistů. Rád bych se k tomuto časopisu vrátil. Junge Sammler je náš jmenovec, v překladu znamená mladý sběratel. Vydává ho DphJ, což je německá organizace, která se věnuje mládežnické filatelii. U nás je to KM SČF, což je zkratka pro komisi mládeže svazu českých filatelistů. Je to v podstatě to samé a obě mají na starost to stejné, práci s filatelistickou mládeží.

Časopis Junge Sammler je pro nás určitým vzorem a nasměrováním, kam bychom chtěli jednou českého Mladého sběratele dostat. Junge Sammler vychází na naše poměry v úctyhodném nákladu 10. 000 výtisků. Což je náklad, který se dá dozajista tisknout již v barvě. Junge Sammler tedy v barvě je, tím i graficky velice povedený a určitě pro děti je barva pastvou pro jejich oči. Časopis je tím více pestřejší a zajímavější i pro ty nejmenší, kteří si v něm rádi listují a prohlížejí si obrázky lákavých známek.

Pokud se ve škole učíte německý jazyk, neváhejte, časopis Junge Sammler můžete využít jako učební pomůcku pro zdokonalování německého jazyka s tím, že Vás čtení v něm bude bavit, protože jeho obsah je o tom, co Vás nejvíce zajímá. O poštovních známkách. Předplatné pro naše čtenáře je 13 Euro. Není to málo, ale za to obdržíte čtyřikrát do roka hezký časopis o a pro mladé filatelisty v počtu 36 stránek. Adresa redakce je DPhJ JUNGE SAMMLER, Postfach 1353, 52503, Geilinkirchen. Email do redakce je hennings@dphj.de a jejich internetová stránka je www.dphj.de/.

V porovnání má německy časopis a náš jmenovec velkou výhodu v tom, že vychází v takto velkém nákladu a je možné ho vydávat v barvě. Zato Mladý sběratel vychází častěji a to 6x do roka. Od roku 2005 v pravidelném rozsahu 36 stránek na číslo. Stejně jako Junge Sammler, ten ale vychází ve větším formátu. Pokud někdy docílíme s naším Mladým sběratelem nákladu, který by se dal tisknout v barvě bez finančních ztrát redakce, bude to úspěch. Držte nám palce, rádi se o to pokusíme.

Zamyšlení nad časopisem Junge Sammler


Autor: Zdeněk Jindra | 20. 2. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223