Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Za mincí se Čtyřlístkem ve stříbře půjde platit v bitcoinech

Pouze na veletrhu Sběratel bude v prodeji další ze série unikátních mincí s postavičkami z komiksového seriálu Čtyřlístek, jež v nízkých nákladech emituje holandská firma Numiscollect. Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín se opět ocitnou na jedné minci s podobiznou anglické královny, kterou mince Cookových ostrovů oficiálně nesou. A právě tady můžete také mincemi se Čtyřlístkem platit. Vůbec poprvé bude jedna ze série mincí vyrobena také ve stříbře a to v počtu pouhých 100 kusů. Zakoupit bude možné také speciální box s logem veletrhu Sběratel a sadou mincí. Dárkových boxů bude v prodeji také jen 100 kusů.

Mince se Čtyřlístkem, jež budou mít na Sběrateli premiéru, si je možné rezervovat již předem na webových stránkách http://ctyrlistek.numiscollect.eu a zaplatit je přímo na veletrhu a to při výhodném kursu 26 Kč za 1 Euro . Vyzvednout si je můžete ve čtvrtek 4. září celý den nebo v pátek 5. září ráno, dobré je také napsat, na kterou hodinu přibližně dorazíte.

Pokud se chcete setkat osobně s autorem Čtyřlístku, malířem Jaroslavem Němečkem a nechat si podepsat krabičku s mincí nebo sešitek poštovních známek Čtyřlístek, jež bude v prodeji na stánku České pošty, zamiřte v pátek 4. září na stánek firmy Numicollect. Jiří Němeček zde od 15:00 hod. uspořádá krátkou autogramiádu.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Speciální dopisnice a razítka ze Španělska a Andorry

Španělská pošta vydá k veletrhu poprvé v Evropě dopisnici s personalizovanou známkou a příležitostným razítkem. K zakoupení bude na jejím stánku, kde vedle španělských známek, koupíte také poštovní známky Andorry. Do Prahy přiveze rovněž příležitostné andorrské razítko.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Razítko, pohlednice a pamětní list postcrossing

Největší směna pohlednic na světě www.postcrossing.com, jež dnes čítá přes 40 milionů členů, z toho přes 10 000 z České republiky, uspořádá na Sběrateli v sobotu od 12:00 setkání „postcrosserů“. Na stánku České pošty bude k této události možné získat příležitostné razítko, přímo na místě setkání zakoupit sběratelskou pohlednici a na stánku firmy Sběratel koupit pamětní list.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Pošta OSN oslaví na Sběrateli rok hudby

Krásnou dopisnici a příležitostné razítko vydá k veletrhu Sběratel poštovní správa OSN. Motivem je letošní rok hudby a jazzový hudebníci z Karlova mostu. Příležitostné razítko bude k dispozcii tradičně poslední den veletrhu, kdy se slaví den OSN. Příležitostná razítka a dopisnice přivezou do Prahy také pošty z Maďarska a Rakouska.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Sbírka někdejšího ředitele pražského Národního muzea Josefa Kafky po letech opět v Praze

Aukční dům Schlegel z Berlína, který se ve východní Evropě prezentuje vůbec poprvé, představí na svém stánku sbírku „klasického Rakouska“ z majetku tehdejšího ředitele pražského Národního muzea Josefa Kafky (1858 - 1929). Vzácná sbírka obsahující velké množství jedinečných razítek a frankatur, na jejímž vytvoření se podílela řada generací Kafkovy rodiny, bude nyní poprvé nabízena na chystané aukci firmy Schlegel.

Kupte si nejkrásnější známku světa za rok 2013

Známkový aršík, který získal prestižní ocenění „nejkrásnější známka světa“ na letošním ročníku soutěže WIPA, jež se koná každý rok ve Vídni, bude nabízet stánek Maďarské pošty. Právě její poštovní známka „Maďarští svatí a blahoslavení“ ze série poštovních známek věnovaných svatořečeným maďarským králům letos oslovila porotu nejvíce. V soutěži WIPA si v posledních letech vedli velmi dobře i poštovní známky České pošty - v roce 2010 získala první místo, v roce 2011 druhé místo a v roce 2009 třetí.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Porcelánovou známku najdete u Rakouské pošty

Poštovní známka dnes nemusí být nutně jen z papíru. Ovšem ta vyrobená z porcelánu, kterou najdete na stánku Rakouské pošty, se Vám do alba opravdu nevejde. Není proto divu, že známka s motivem vídeňské růže z kávových a čajových servisů v hodnotě 5,90 euro vyráběná ve vídeňské porcelánce Augarten, vzbudila mezi filatelisty velké kontroverze.

Zajímavosti na veletrhu Sběratel 2014

Praga Piccola zve na filatelistickou výstavu i do muzea „pragovek“

Veterán, který ve foyer výstaviště provází letošní první ročník mezinárodní filatelistické výstavy Praga Piccola, je samozřejmě Praga Piccolo. Jedná se o model Faeton z roku 1929. Společnost Českomoravská Kolben – Daněk akc. spol. v Praze (ČKD) vyráběla model Piccolo, který byl finančně dostupným, a proto velmi oblíbeným automobilem, od roku 1923.

Dodával se buď v jednoduchém provedení bez diferenciálu nebo „ s bohatou výbavou“ , která zahrnovala nejen diferenciál, ale i dvě náhradní kola, bohatší elektrickou výzbroj , nárazníky apod. Vystavený vůz je vybaven třístupňovou převodovkou a s hmotností 840 kg dosahuje rychlosti 70 km / hod. při průměrné spotřebě paliva 10 l / 100 km. Automobil je totiž plně funkční stejně jako většina „pragovek“ v automuzeu Praga ve Zbuzanech, které Pragu Piccolo na veletrh Sběratel laskavě zapůjčilo. Tip na krásný výlet tedy doporučujeme

Více informací, více novinek na těchto stránkách veletrhu Sběratel

Autor: Jindřich Jirásek | 22. 8. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223