Zajímavosti na 15. mezinárodním veletrhu Sběratel

Praha - Výstaviště Letňany 6. - 8. září 2012

Světová auta na poštovních známkách České pošty.
Zajímavý počin nejen pro fandy krásných vozů z ateliéru Maestro Václava Zapadlíka.

Veletrh Sběratel slaví 15 let. Staňte se jeho akcionářem! K patnáctým narozeninám vydal organizátor veletrhu Sběratel unikátní sběratelskou akcii. Její majitel se stává symbolickým akcionářem veletrhu a po dobu dalších patnácti let si z ní může každý rok odstřihnout svůj akcionářský kupón, který slouží jako volná vstupenka na veletrh. Akcii koupíte v informacích veletrhu ve foyer.

Anděl - posel a spasitel. Na výstavě ve foyer výstaviště najdete více než 400 pohlednic a rytin s andělskou tématikou, mezi kterými je řada unikátů, například od Alfonse Muchy, Albrechta Dűrera nebo Václava Hollara. Anděl má ke sběratelství blízko - je nejen boží posel, ale také ochránce a sběratel dobrých skutků. Sbírka, se kterou slavila její kurátorka Eva Charvátová-Comperti velké úspěchy již v Itálii, kde dlouhou dobu žila, se v Praze představí vůbec poprvé. K tématice veletrhu Sběratel má výstava velmi blízko, protože pohlednice tvoří jednu z jeho silných součástí.

Pošlete z veletrhu známým maxikartu! Na letošním veletrhu si můžete sami vytvořit unikátní tzv. analogickou pohlednici, kdy se tématicky blíží motiv známky, pohlednice a poštovního razítka.

Slavná americká značka na české dopisnici. Harley-Davidson Club Praha je po zániku klubu v San Franciscu nejstarším Harley-Davidson klubem na světě. Nyní má také svoji dopisnici, kreslil Václav Zapadlík. (viz obrázek)

Zajímavosti na 15. mezinárodním veletrhu Sběratel

Čtyřlístkem zaplatíte na Cookových ostrovech. Čtyřlístek se dočkal vlastní mince. Ano, jedná se skutečně o minci, registrovanou národní bankou Cookových ostrovů, takže tam s ní můžete také teoreticky platit. Vydavatelem je holandská firma Numiscollect, která ji poprvé představí právě na Sběrateli.

Zámek Neuschwanstein za 50 Kč. Sbírání dvoueurových mincí s odlišnými motivy a z různých států je stále populárnější. Vystavovatel Miloslav Nozka vám vymění zbrusu novou německou minci s motivem zámku Neuschwanstein v hodnotě 2 Eur za vaši padesátikorunovou minci. Ideální základ nové sbírky!

Unikátní platinová medaile na stánku České mincovny. Mincovna vydala letos v březnu ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 zlaté a stříbrné pamětní medaile na počest prezidenta Václava Havla. Zájem o tuto mimořádnou emisi předčil očekávání a medaile byly velmi rychle vyprodány. Česká mincovna tak v současnosti vybrala na projekty nadace částku blížící se dvěma milionům. Vzhledem k tomuto úspěchu doplnila mincovna v květnu sérii věnovanou Václavu Havlovi trojicí vysokohmotnostních medailí určených pro investory a filantropy, kteří chtějí podpořit Nadaci VIZE 97 a zároveň mít doma sběratelský unikát. Celkem bylo totiž vydáno pouhých 10 ks od provedení – razila se zlatá kilogramová, stříbrná kilogramová a platinová půlkilogramová medaile. V současnosti jsou v České mincovně ve volném prodeji již jen poslední exempláře platinové medaile, ta je nabízena za 800 000 Kč vč. DPH. Na své majitele čeká také zlatá, stříbrná a platinová medaile s vyraženým pořadovým číslem jedna, ty budou nabídnuty v říjnu v dobročinné aukci pro Nadaci VIZE 97.

Veletrh Sběratel má vlastní známku! Na letošním ročníku bude mít premiéru zcela nová služba v nabídce České pošty – známka, jejíž motiv si může navrhnout sám objednatel. Komerčně službu jako první využil vydavatel časopisu Filatelie. Vydá vlastní aršík známek, které, protože se jedná o zcela novou kapitolu v dějinách tuzemské filatelie, budou odkazovat k výrazným organizacím, akcím a milníků české filatelistické krajiny. A k ní již patnáct let veletrh Sběratel neodmyslitelně patří. (viz obrázek)

Zajímavosti na 15. mezinárodním veletrhu Sběratel

Více na www.sberatel.info

Autor: Jindřich Jirásek | 30. 8. 2012

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223