Začaly přípravy 9. mezinárodního veletrhu Sběratel

Studio Filatelico na veletrhu

Letošního mezinárodního veletrhu Sběratel, který se v Praze koná od 15. do 17.září, se poprvé účastní italská aukční filatelistická firma Studio Filatelico z Moncalieri. Pan Paolo Gazzera pořádá pravidelné filatelistické aukce v Miláně. V roce 2005 byl na veletrhu poprvé jako návštěvník a ještě na místě se rozhodl, že se letošní akce už zúčastní jako vystavovatel.

Německá a Běloruská pošta se vrací

Po dvou letech se na veletrh letos vrací Německá pošta. Pošta spolkové republiky je známa podporou sběratelů, vydává pro ně i vlastní časopis a především krásné známky a celiny. Po roční přestávce se na Sběrateli opět objeví Běloruská pošta, která je rovněž známa edicemi krásných známek a aktivním přístupem ke sběratelům.

Věrní vystavovatelé z Velké Británie a Rakouska

Pravidelnými vystavovateli na veletrhu v oboru filatelie jsou Peter McBride z Velké Británie a aukční dům Vojta & Peters Briefmarken Auktionen z Rakouska. Na letošní veletrh vyplnili přihlášku ještě vloni poslední den Sběratele. Rovněž Trevor Pateman z Velké Británie se přihlásil ještě vloni a podstatně rozšířil svou účast.

Největší dealer z Číny

Vloni objevil mezinárodní Sběratel Xu Wei z Čínské lidové republiky, který je patrně největším sběratelem a dealerem telefonních karet v Číně. Zasadil se dokonce o vydání telefonní karty k veletrhu v Číně. Přihlášen je i letos a avizuje vydání celé série telefonních karet k pražskému veletrhu čínským telekomem. V oboru telefonních karet se na veletrh vrací i Bengt Novén ze Švédska.

Nováček z Rakouska

Mezi nováčky se letos na veletrhu objeví například rakouská firma Der Heimatsammler, která bude nabízet celiny a historické pohlednice.

Česká mincovna s větším stánkem

Česká mincovna patří mezi tradiční vystavovatele na veletrhu. Letos počítá s mnohem větším stánkem než minulá léta. Vedení mincovny potvrdilo organizátorům Sběratele, že tento veletrh považuje hned po World Money Fair v Berlíně za stěžejní pro svou obchodní činnost.

Chcete vystavovat?

V těchto dnech rozesílá pořadatel veletrhu všem mincovnám a poštovním správám ve světě, a také všem dosavadním vystavovatelům vytištěné přihlášky na letošní veletrh Sběratel. Máte-li i Vy zájem vystavovat a prodávat na našem veletrhu, který je největší sběratelskou akcí ve střední a východní Evropě, pošlete email se svou adresou na sberatel@ppa.cz.

Autor: Jindřich Jirásek | 30. 1. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223