XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010

XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010

Datum vydání: 10. února 2010
Název emise: XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010
Nominální hodnota: 18 Kč
Katalogové číslo: 621
Autor: Zdeněk Netopil
Rytec: Miloš Ondráček
Tisková forma: 2x 50
Rozměr obrázu známky: 23 x 40 mm
Druh tisku: rotační ocelotisk v barvě černé v kombinaci s hlubotiskem v barvě bledě modré, tmavě modré, oranžové a červené

Námět známky:

Na známce je znázorněna postava rychlobruslaře v dynamickém pohybu. Jednou z olympijských disciplín je právě rychlobruslení, ve kterém má Česká republika úspěchy. V pravém horním rohu známky je umístěn název olympijských her a také jejich symbol - protnuté olympijské kruhy.
Zimní olympijské hry budou zahájeny v únoru v kanadském Vancouveru. O konání olympijských her, opět po dvaceti letech v Kanadě, se rozhodlo v roce 2003 na 115. zasedání Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Jednotlivé sportovní disciplíny se budou konat na různých místech. Ve Vancouveru se bude závodit v akrobatickém lyžování či snowboardu a do 130 km vzdáleného Whistleru se sjedou závodníci v biatlonu, bobu a v ostatních lyžařských disciplínách. Olympijské hry jsou nejvýznamnějším setkáním sportovců z celého světa, proto i na těchto hrách se počítá s velkou účastí sportovců, novinářů a především diváků. Mezi česká želízka v bojích o medaile patří zejména rychlobruslařská naděje Martina Sáblíková, ve sjezdovém lyžování Šárka Záhrobská, Michal Šlesinger v biatlonu či Tomáš Verner v krasobruslení. (zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání a příležitostné razítko. Na obálce je stylisticky vyobrazen rychlobruslař v pohybu. Obálka je tištěna ocelotiskem z plochy v barvě modré. (zdroj www.cpost.cz)

XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010

XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010

XXI. zimní olympijské hry Vancouver 2010

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme novinky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 10. 2. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223