World Philately 2005 – recenze na multimediální katalog poštovních známek České republiky 1993-2004

Rádi vám přinášíme podrobnou recenzi na náš nový titul multimediálního katalogu poštovních známek České republiky.

10 důvodů proč zakoupit World Philately 2005 České republiky


  1. Jednoduché a přehledné ovládání, které zvládne každý, kdo jenom trochu umí s počítačem.


  2. Nic není třeba instalovat. Katalog běží přímo z CD-ROMu ve vašem prohlížeči.


  3. Není potřeba instalovat žádný software. Prohlížeč Explorer je součástí každého operačního systému Windows.


  4. Známky mají větší rozlišení než známky zobrazované v tištěném katalogu a jejich barevnost je podobná originálu, což se o tištěném katalogu nedá říci. Toto usnadňuje rychlé vyhledávání.


  5. Informace máte na dosah ruky – nebo spíše kliknutí. Doprovodné informace například o našich rytcích uvítá jistě každý.


  6. Vyobrazení FDC – zatím žádný tištěný katalog nepřinesl vyobrazení obálek prvního dne. Užitečné především pro námětové sběratele, kteří si můžou zjistit, zdali uvedená FDC může zpestřit jejich námětovou sbírku. FDC mají hezká razítka a kvalitní potisk ilustrací.


  7. Vyobrazení všech PL je také užitečné a určitě zajímavé.


  8. Seznamy deskových vad uvítají především specializovaní sběratelé.


  9. CD-ROM je malé lehce přenosné médium.


  10. Nízká cena katalogu oproti konkurenčním titulům.Katalog poštovních známek České republiky, který nedávno vyšel jako první profesionálně zpracovaná verze, je v celkovém podání určitě unikátní. Tento titul by pro svou dostupnost a zajímavost neměl chybět ve vaší on-line knihovně. Proto neváhejte a katalog si objednejte pomocí tohoto formuláře.

Jistě znáte ty tlusté papírové katalogy, které jsou natlučené po okraj malými písmenky a nekvalitními obrázky poštovních známek. Tomu je konec! Díky tomuto poměrně oproti katalogům malému CD-ROMu získáváme nové a rozsáhlé možnosti při publikování. Náš katalog obsahuje vyobrazení všech přepážkových listů a také všech FDC. Víte o nějakém jiném katalogu, který tato vyobrazení obsahuje? Je sice pravdou, že CD-ROM jako takový se nedá nosit na burzy a listovat v něm jako v papírovém katalogu, ale jednou nastane doba, kdy bude mít každý na burze třeba i vlastní notebook, ve kterém se bude například točit náš CD-ROM s multimediálním katalogem a tím se naplno toto publikování bude více a více rozšiřovat a to nemluvím o Internetu, který zažívá v dnešní době velký rozmach.

World Philately 2005 – recenze na multimediální katalog poštovních známek České republiky 1993-2004


Dobrým příkladem propojení našeho magazínu Infofila.cz a katalogu ČR je, že u většiny známých rytců se objevuje ikonka, na kterou když kliknete, dozvíte se o daném rytci spousty zajímavostí včetně jeho životopisu. Tyto články vycházely na Infofile v tzv. seriálu o rytcích od Gerharda Batze a jejich propojení s katalogem je určitě důkazem toho, jak lehce a hlavně fulltextově se takovéto informace dají ve výpočetní technice využít a propojit.

World Philately 2005 – recenze na multimediální katalog poštovních známek České republiky 1993-2004


Další výhodou tohoto katalogu je jistě i velké rozlišení známek. V samotném katalogu jsou známky menší, ale pokud na danou známku kliknete, automaticky se otevře nové okno se zvětšenou známkou. Na obrázcích známek jsme si dali opravdu záležet, protože to je to, co na první pohled každého na katalogu určitě zaujme. Dále jsme se snažili využít několika zdrojů, a to hlavně oficiálních stránek České pošty, pro upřesnění některých informací, které v katalogu udáváme. Katalog je tvořený podle tištěného katalogu ČR od Merkur - Revue. Za tento použitý zdroj informací moc děkujeme.

World Philately 2005 – recenze na multimediální katalog poštovních známek České republiky 1993-2004


Dále bychom Vás rádi poprosili - pokud naleznete jakoukoliv sebemenší chybku či nesrovnalost v katalogu, ihned nám o tom napište na email infofila@infofila.cz nebo na poštovní adresu: Zdeněk Jindra, Nad Stadionem 1304, Nové Město nad Metují, 549 01. Kde nám, prosím, napište, co je kde špatně nebo kde navrhujete vylepšení. Každé takovéto rady si budeme moc vážit a pomůžete nám katalog vylepšovat k co největší dokonalosti, což je naším hlavním cílem. V nové verzi nejen že přineseme nové známky, které budou vydané, ale pokusíme se i přinést obrázky NL nebo více deskových vad včetně obrázků a to už by se teprve ukázala síla CD-ROM katalogů. Kratičké nic neříkající a někdy matoucí popisky deskových vad v tištěných příručkách by nahradil CD-ROM se všemi barevnými obrázky deskových vad. Věřím, že takovou verzi určitě jednou i vydáme, ale je za tím ještě spousta práce. Proto nám popřejte mnoho sil do dalších vydání. Neváhejte a katalog si zakupte, tím náš projekt podpoříte a tento zajímavý titul se bude v aktualizovaném vydání objevovat na našem trhu.

Autor: Zdeněk Jindra | 3. 5. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223