Výstava Pražský hrad v umění poštovní známky

Datum vydání: 5. 5. 2010


Datum vydání: 5. května 2010
Název emise: Výstava Pražský hrad v umění poštovní známky
Nominální hodnota: 17 Kč
Katalogové číslo: 631
Autor: Jan Kavan
Rytec: Miloš Ondráček
Tiskové listy: soutisk 4 známek s meziarším uprostřed
Rozměr obrázu známky: 68x27 mm
Druh tisku: ocelotisk v barvě hnědočervené


Námět známky:

Na známce je panorama Karlova mostu s Pražským hradem z pohledu od Novotného lávky.
Pražský hrad je největším hradním komplexem na světě, který byl častým námětem pro mnohá zahraniční i domácí díla. Zároveň vždy byl a zůstal bohatou studnicí motivů pro poštovní známky. Toto místo bylo proto zvoleno pro reprezentativní výstavu určenou široké veřejnosti, kde bude představena více než devadesátiletá tradice české známkové tvorby ve spojení s předměty sbírek Pražského hradu. Návštěvníci se budou moci seznámit s historií poštovních známek i s jejich tvorbou. Budou zde k vidění originální návrhy známek, liniové rozkresby či rytecké a tiskové desky. Ze slavných umělců, kterým byl Pražský hrad inspirací, můžeme jmenovat Alfonse Muchu, tvůrce první poštovní známky Československa z roku 1918, dále Maxe Švabinského, Cyrila Boudu, Jaroslava Lukavského, Jířího A. Švengsbíra či Oldřicha Kulhánka. Výstava bude probíhat od 12. května 2010 - do 1. srpna 2010.
(zdroj www.cpost.cz)

Výstava "Pražský hrad v umění poštovní známky" - UTL


Upravený tiskový list obsahuje čtyři známky s meziarším uprostřed, na kterém je nápis Pražský hrad v umění poštovní známky 2010 a to v českém i anglickém jazyce. Pod nápisy jsou umístěna loga České pošty, Poštovního muzea a Správy Pražského hradu.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:
Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání a příležitostné razítko. Na obálce je stylisticky vyobrazena plastika heraldického lva od Vincenta Makovského. Obálka je tištěna ocelotiskem z plochy.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme novinky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

UTL - Upravený tiskový list zakoupíte na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz