Výstava poštovních známek s tématikou Lidic

Rádi Vás informujeme o výstavě, která je součástí pestrého programu v rámci připomínky 65. výročí vyhlazení obce Lidice.

Výstava poštovních známek s tématikou Lidic

Předpokládám, že mezi čtenáři není nikdo, kdo by osud této obce nedaleko Kladna a jejich obyvatel, neznal. V letošním roce 65. výročí lidické tragédie připravil Památník Lidice spolu s Lidickou galerií pro občany řadu společensko-kulturních událostí, jejichž součástí je i avízovaná výstava poštovních známek s tématikou Lidic. Výstava bude zahájena 9. června v 15:30 hodin promítnutím dokumentárního filmu „Živé sochy mrtvých dětí“ o pozadí vzniku památníku dětským obětem války v Lidicích, světového unikátu z dílny akad. sochařky Marie Uchytilové. Památník je námětem přítisku na dopisnici, která bude u této příležitosti vydána.

Výstava poštovních známek s tématikou Lidic

V 16:00 hodin se uskuteční odborný seminář u příležitosti zahájení výstavy. Přednášet bude historik pplk. Dr. Eduard Stehlík. V rámci semináře bude představena nová publikace autora s názvem „Lidická vzpomínání“. Druhým přednášejícím bude autor a majitel sbírky známek s námětem Lidice, pan Phil Rhoade z USA. V 18:00 pak bude zahájena vernisáž a součástí výstavy budou i autogramy osobností s vazbou na Lidice – „Výstava známek a autogramů“.

Výstava poštovních známek s tématikou Lidic

Zde bude také v prodeji TL známek hodnoty 7,50 Kč s přítiskem fotografie Památníku i vyobrazzená dopisnice. V záhlaví tohoto článku vidíte pravou rohovou spodní třípásku s oběma kupony. Výstava potrvá až do 17. září 2007. Zveme jménem Památníku Lidice všechny příznivce filatelie na tuto výstavu.

Autor: Josef Fronc | 30. 5. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223