Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

  • Cena: 195 Kč

Výsledky soutěže

Je pro mne docela nepochopitelná tak nízká účast čtenářů Zpravodaje v naší korespondenční soutěži. Ve Zpravodaji 3/04 zazněly celkem tři výzvy, které si zasloužily reakci čtenářů. Připomínky k organizačnímu řádu a návrhy na členy VV, který byl volen na valné hromadě členů Společnosti, minireferendum k emisní politice Ministerstva informatiky, celkové dění ve svazu filatelistů a samozřejmě soutěž. Připomíná mi tato apatie situaci na naší politické scéně, kdy se potencionální voliči nezúčastňují voleb snad s pocitem, že se stejně nic nezmění. Ale naše společnost přece nemá s politikou nic společného?! V naší společnosti jsou lidé mající stejného koníčka, tak proč si tuto společnost nevybudovat ještě lepší? Nebo si myslíte, že již není co budovat? Zkrátka do redakce došlo jen šest reakcí a to převážně jen odpovědi na soutěžní otázku. Žádné jiné návrhy či připomínky. Mohu se tak domnívat, že jsou všichni se vším ve Společnosti spokojeni. Vrátím se tedy k soutěži.

Výsledky soutěže


Na obrázku vidíte výřez (detail) z aršíku 254/255 Doprava – železnice roku 1900 a 2000 (část nástupiště zobrazeného na kuponu známky 254). Kdo se vyzná v tiskových technikách, měl podle obrázku jednu velkou nápovědu. Je na něm velice zřetelně vidět ofsetový rastr, tipický pro tuto techniku. Stačilo tedy prozkoumat ofsetové emise sledovaného období a určení soutěžní známky bylo proto snadné. Také všech šest obdržených odpovědí bylo správných. I když jsme původně čekali účast vyšší a slíbili tak odměnu pěti vylosovaným účastníkům, rozhodli jsme se nakonec odměnit všech šest zúčastněných. Slíbené přiostření se tak odkládá, dokud nebudeme mít jistotu, že se soutěží bude zúčastňovat více čtenářů. Věnovaný čas přípravě a zajištění cen pro vítěze je tak neadekvátní k počtu soutěžících. Kdo tedy ceny za účast v soutěži obdrží? Správné odpovědi zaslali čtenáři: Antonín Dohnal, Miroslav Hanousek, František Piterna, Václav Šidlo, Radek Štefan a Vojtěch Řezníček. Poslední jmenovaný byl jako jediný ze soutěžících osobně přítomen na valné hromadě, která proběhla 6. listopadu, proto si mohl svoji výhru odnést okamžitě. Ostatním "výhercům" pošleme ceny – filatelistické materiály – poštou domů. Většina soutěžících obdrží onen soutěžní aršík, samozřejmě ve variantě bez DV, tedy cennější variantu. Všem gratulujeme.

Výsledky soutěže


Situaci okolo soutěží může změnit v zásadě jen aktivita vás čtenářů, proto budeme čekat na vaše názory a ohlasy. Upřednostňujeme sice odbornou úroveň Zpravodaje, ale každé zpestření je dobré.

Můžete stále psát na adresu redakce, nebo mejlovat na adresu fronc@cbox.cz


Autor: VV SSČSZ | 11. 1. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

  • Cena: 999 Kč
Velká Británie - klasika filatelie - 1840 - SG. 5, TWO BLUE, vodorovná 3-páska

Velká Británie - klasika filatelie - 1840 - SG. 5, TWO BLUE, vodorovná 3-páska

  • Cena: 25000 Kč