Vydání pohlednice Pinďa s natištěnou písmenovou známkou A - Fifinka

Česká pošta, s.p., dává do oběhu dne 1. září 2010 pohlednici s Pinďou – postavičkou ze Čtyřlístku – a s natištěnou písmenovou známkou „A“ Fifinka.

Pinďa je další z postaviček kultovního časopisu Čtyřlístek, který vychází více jak čtyřicet let. Pinďa je z celého Čtyřlístku nejmladší a proto občas potřebuje pomoc od svých starších a zkušenějších kamarádů. Je štíhlý a velmi dobře běhá, již několikrát vyhrál přebory v běhu. Často se bojí, ale díky odvaze ostatních strach vždy lehce překoná.

Na přední straně pohlednice je obrázek Třeskoprsk – vesnice ve které Čtyřlístek bydlí a nad touto krajinou letí všichni kamarádi ve svém „šlapacím letadle“. V pravé části pohlednice je reprodukce připravované písmenové známky „A“s Pinďou. V zadní části pohlednice je v pravé části natištěna písmenová známka „A“ s Fifinkou, která již byla vydána v samolepicím sešitku a vedle ní logo České pošty. Pod známkou se nachází mikrolinka s mikrotextem Česká pošta, PTC, 2010. V levé části pohlednice je vyobrazena celá parta kamarádů a jejich podpisy. V dolním levém rohu, je copyright autora Čtyřlístku Jaroslava Němečka a také objednací adresa pohlednic a známkových sešitků. Známka s písmenem „A“ odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní — standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění — v současné době ve výši 10 Kč. Autorem výtvarné úpravy celé pohlednice s natištěnou známkou je ilustrátor Jaroslav Němeček. Pohlednici s natištěnou známkou vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. vícebarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.

Aktuální prodejní cena pohlednice s natištěnou známkou je 12 Kč a platí od 1. září 2010.

Vydání pohlednice Pinďa s natištěnou písmenovou známkou A - Fifinka

Vydání pohlednice Pinďa s natištěnou písmenovou známkou A - Fifinka


Autor: Česká pošta | 4. 9. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář