Vydání pohlednice Myšpulín s natištěnou písmenovou známkou A - Fifinka

Česká pošta, s.p. dává do oběhu dne 20. října 2010 pohlednici s Myšpulínem – postavičkou ze Čtyřlístku – a s natištěnou písmenovou známkou „A“ Fifinka.

Myšpulín je poslední z postaviček kultovního časopisu Čtyřlístek, uzavírající sérii pohlednic. Myšpulín je profesor, nezlomný vynálezce verneovského typu s nekonečnou představivostí, ale i polyhistor a následovník středověkých alchymistů. Není proto divu, že vášeň pro literaturu je podstatou jeho osobnosti – samozřejmě, že jde téměř výhradně o literaturu odbornou, resp. vědeckou. Jako každý podobný typ je Myšpulín poněkud nepraktický, roztržitý a nepořádný. Neumí své knihy uspořádat do přehledného stavu – naopak, knihy má uložené halabala, a když nějakou potřebuje, občas se nevyhne zuřivému hledání, které podstupuje sám nebo s pomocí zbylých třech obyvatel třeskoprského domova. Na přední straně pohlednice je obrázek zasněžených Třeskoprsk – vesnice ve které Čtyřlístek bydlí a nad touto krajinou letí všichni kamarádi v červeném „letadle – autě“. V pravé části pohlednice je reprodukce písmenové známky „A“s Myšpulínem. V zadní části pohlednice je v pravé části natištěna písmenová známka „A“ s Fifinkou, která již byla vydána v samolepicím sešitku a vedle ní logo České pošty. Pod známkou se nachází mikrolinka s mikrotextem Česká pošta, PTC, 2010. V levé části pohlednice je vyobrazena celá parta kamarádů a jejich podpisy. V dolním levém rohu, je copyright autora Čtyřlístku Jaroslava Němečka a také objednací adresa pohlednic a známkových sešitků. Známka s písmenem „A“ odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní — standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění — v současné době ve výši 10 Kč.

Autorem výtvarného návrhu celé pohlednice s natištěnou známkou je ilustrátor Jaroslav Němeček.
Pohlednici s natištěnou známkou vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. plnobarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.
Aktuální prodejní cena pohlednice s natištěnou známkou je 12 Kč a platí od 20. října 2010.

Vydání pohlednice Myšpulín s natištěnou písmenovou známkou A -  Fifinka


Autor: Česká pošta | 19. 10. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223