Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji

Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji

Datum vydání: 10. února 2010
Název emise: Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji
Nominální hodnota: 35 Kč
Katalogové číslo: A623
Výtvarný návrh: Aleš Najbrt, Petr Štěpán
Rozměr obrázu známky: 110x95 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset s převažujícími barvami loga EXPO: tmavě modré, azurové, červené a světle zelené

Námět známky:

Emise je určena k propagaci světové výstavy EXPO, která bude probíhat od jara do podzimu 2010 v Číně. Na známce je pohled na výstavní pavilon, ve kterém bude prezentována Česká republika. Známku doplňuje text "EXPO 2010 Šanghaj". Na vícebarevném aršíku je v podtisku nápis EXPO 2010. Nahoře vpravo od známky je potištěný kupón s plným názvem výstavy: "Světová výstava EXPO 2010 Šanghaj". Mezinárodní výstava EXPO je pořádána jednou za pět let. Vždy má nějaké hlavní téma a každá účastnická země se může, v rámci daného hlavního tématu, představit a prezentovat se široké veřejnosti i odborníkům. Výstava EXPO 2010 v Šanghaji má hlavní téma Lepší město - Lepší život. Česká republika si zvolila svoji prezentaci na téma Plody civilizace. Český pavilon bude mít rozlohu 2000 m2 a počítá se s denní návštěvností okolo 30 tisíc lidí. Na čelní straně pavilonu bude letecký pohled na půdorys pražského Starého města. Uvnitř pavilonu se budou moci hosté projít po měkké trávě v terénních vlnách a nad hlavami se jim bude rozprostírat síť ulic. Cílem účasti České republiky na EXPO 2010 je kulturní a ekonomická prezentace. Mimo jiné i proto bude v interiéru pavilonu v provozu také obchod s restaurací. (zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání a příležitostné razítko. V obrazové části obálky jsou barevné nápisy EXPO 2010. Obálka je tištěna ofsetem v barvách oficiálního loga. Způsob tisku FDC: ofset v barvách loga výstavy. (zdroj www.cpost.cz)

Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji

Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji

Všeobecná světová výstava EXPO 2010 v Šanghaji

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme novinky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 10. 2. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223