Vlastní známka A - vzor (orientace známky na výšku)

Datum vydání: 20. června 2012
Název emise: Vlastní známka A - vzor (orientace známky na výšku)
Nominální hodnota: 10 Kč
Katalogové číslo: 727
Výtvarný návrh: Ivana Havránková
Tiskové listy:á 25 ks samolepících známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 30 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset, tisk: PTC Praha a.s.

Vlastní známka A - vzor (orientace známky na výšku)

Námět známky:

balíky z reklamní kampaně České pošty, s.p. držící vlajku a směrovky s nápisy "Balík do ruky", "Balík na poštu" a text "Pořiďte si Vlastní známku".

Rozměr známky:
23 x 30 mm, z toho obrazová část známky 23 x 26 mm a tzv. povinné pole s názvem státu, písmenovou hodnotou známky a mikrolinkou s textem "ČESKÁ POŠTA o VLASTNÍ ZNÁMKA" 23 x 4 mm. Jednotlivé Vlastní známky (VZ) jsou odděleny speciálním zoubkovaným násekem, který je na každém okraji známky doplněn o unikátní atypickou modifikaci, sloužící jako bezpečnostní prvek. Známky na TL jsou mezi zoubkovaným násekem odděleny průsekovou perforací pro jejich jednodušší možnost vytržení z TL.

Tiskové listy (TL):
á 25 ks samolepících známek; TL má velikost formátu A4 = 210 x 297 mm. Tento TL je rozdělen na pole pro standardní označení TL o velikosti 210 x 20 mm, pole pro Vlastní známky o rozměru 168 x 204 mm a informační pole dle předlohy zadavatele (hlavní o rozměru 210 x 70 mm a dvě okrajová o rozměrech 21 x 204 mm).

Informační pole TL:
v hlavním informačním poli zákazníka (zadavatele) jsou u úvodního vydání Vlastní známky údaje České pošty, s.p., v okrajových je logo ČP a čárový kód. U zákaznických objednávek budou celá pole (hlavní i obě okrajová) k dispozici zákazníkovi.

Pole pro Vlastní známky:
u úvodního vydání Vlastní známky je 25 stejných obrazů známek. U zákaznických objednávek může být max. 25 různých obrazů známek na jednom TL.

Pole pro standardní označení TL
u úvodního vydání Vlastní známky MPO obsahuje: bezpečnostní prvek - hologram s motivem ČP, název TL - "Vlastní známka (vzor): Balík Do ruky a Balík Na poštu", www.ceskaposta.cz a text "VZ VZOR". U zákaznických objednávek bude pole obsahovat bezpečnostní prvek - hologram s motivem ČP, název TL (stanoví zákazník, pokud tak neučiní, doplní název Česká pošta), www.ceskaposta.cz a text "VZ VZOR" bude nahrazen 6 alfanumerickými znaky, z nichž první dva alfabetické znaky budou označovat iniciály produktu (VZ = Vlastní známka) a další 4 numerické znaky budou tvořeny pořadovým číslem objednávky.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.


Autor: Zdeněk Jindra | 18. 6. 2012

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář