Vítejte na jubilejním desátém veletrhu Sběratel 2007

V těchto dnech rozesílá pořadatel na obchodníky a sběratele z oborů filatelie, historických pohlednic, mincí, bankovek, karet, minerálů a drahých kamenů přihlášky na letošní jubilejní veletrh Sběratel, který se bude konat na tradičním místě v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze 7 – Holešovicích ve dnech 14. – 16. září. Kdo by chtěl na veletrhu vystavovat a prodávat a přihlášku poštou neobdrží, může si ji vyžádat na adrese organizátora Progres Partners Advertising, spol. s r.o., Opletalova 55, 110 00 Praha 1, tel. 224 218 403, fax: 224 218 312, email: sberatel@ppa.cz nebo kopacek@ppa.cz. Vloni se veletrhu zúčastnilo 214 vystavovatelů z 32 zemí na shlédlo jej 13.655 návštěvníků, přičemž každý šestý byl ze zahraničí.

První přihlášení vystavovatelé na Sběratele

Přestože přihlášky byly před několika dny rozeslány pouze na poštovní správy a mincovny, již nyní je evidováno několik desítek přihlášek stažených z webové stránky http://www.sberatel.info.

Už teď je známo, že letošního veletrhu se účastní kromě řady českých vystavovatelů úspěšné poštovní správy Německa, Švýcarska, Slovenska, OSN, Severní Koreje a dalších zemí, Česká mincovna, Rakouská mincovna a Mincovňa Kremnica ze Slovenska, Daniel Hugo Mello Teggia z Argentiny, Trevor Pateman z Velké Británie, Hasamettin Atik z Turecka, George Shalev z Bulharska, Robert Rozman ze Slovinska, Xu Wei z Číny, Yevgeniy Nikiforov z Ruska atd. atd. Poprvé se letos veletrhu zúčastní Jugomarka, která má na starosti vydávání poštovních známek Srbska a Černé Hory.

Překvapení z Britského poštovního muzea

Pro letošní jubilejní ročník Sběratele připravili pořadatelé ve spolupráci s Britským poštovním muzeem a archivem z Londýna pro návštěvníky velké překvapení, které bude odtajněno až těsně před veletrhem. Britské poštovní muzeum a archiv (BPMA) shromažďuje a opatruje doklady o čtyřsetletém vývoji poštovních služeb, cenné sbírky a poštovní unikáty. Zároveň je pravidelnou výstavní činností zpřístupňuje nejširší veřejnosti.

Důležité sdělení vystavovatelům Sběratele o klamavé službě

Prohlášení pořadatele veletrhu firmy Progres Partners Advertising, s.r.o.:
Opět musíme varovat před nekalou a nebezpečnou činností rakouské firmy Construct Data Verlag AG. Díky vlastním zjištěním i na základě upozornění našich vystavovatelů registrujeme množící se případy nabídek na zveřejnění firemních údajů v katalogu FAIR Guide. Rakouská firma Construct Data Verlag AG jej představuje jako “největší internetový seznam veletrhů a vystavovatelů”, jako “mocné médium pro získání nových zákazníků, nalezení obchodních partnerů nebo průzkum veletrhů”. Upozorňujeme vystavovatele na nebezpečí újmy, která je s podobnou nabídkou spojena. Recept Construct Data Verlag AG je jednoduchý. Je pravděpodobné, že kontakty firma získává z katalogů vydávaných k veletrhu, které jsou v elektronické podobě volně přístupné i na webových stránkách.

Další postup firmy je přesně v duchu přísloví “když ptáčka lapají...”. Obvykle teprve po obdržení faktury na bezmála 1000 EUR za první rok služby si objednatel uvědomí, že vyplněný formulář je smlouvou, navíc nevypověditelnou a uzavřenou na dobu tří let.

Upozorňujeme vystavovatele, že činnost firmy Construct Data Verlag AG nemá s naší podnikatelskou činností nic společného, ač by tomu klamavé vyvedení objednávkového formuláře mohlo napovídat.

Proti nekalým praktikám jsme u firmy již v listopadu 2005 písemně protestovali – samozřejmě bezvýsledně.

Věnujte tedy dostatečnou pozornost obsahu formuláře a zejména pak smluvním podmínkám, které jsou záměrně vyvedeny tak, aby byly při běžném čtení přehlédnuty, a náležitě zvážili, zda si poskytnutí uvedené služby opravdu přejete. O nekalých praktikách této rakouské firmy a jak se jim bránit si přečtěte více na:
http://www.infolink.cz/constructdata/sos.htm
http://www.ufi.org/pages/thetradefairsector/fairguide.asp
http://www.stopecg.org/construct_data_fairguide.htm
Jak už v roce 2004 informoval Výbor výstav a veletrhů německého hospodářství (AUMA), nemá firma Construct Data na základě vydaného soudního rozsudku vůči zákazníkovi žádný právní nárok, a to i v případě, že nabídkový formulář podepsal. Bližší informace k rozsudku obdržíte na
http://www.auma.de/content/meldung29_d.htm

Autor: Jindřich Jirásek | 9. 3. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223