Vesmírná architektura - aršík

Datum vydání: 11. 9. 2020


Datum vydání: 9. září 2020
Název emise: Vesmírná architektura - aršík
Nominální hodnota: 54 Kč
Katalogové číslo: A1085
Výtvarný návrh: autorem předlohy motivu aršíku je Ondřej Doule; autorem grafické úpravy emise je Otakar Karlas.
Rozměr: 54 x 44 mm (k perforaci)
Druh tisku: plnobarevný ofset


Námět známky:

model vesmírné základny MB10 od vesmírného architekta Ondřeje Douleho
Ondřej Doule absolvoval inženýrské studium na fakultě architektury ČVUT a následně nastoupil studium doktorské v oboru teorie architektonické tvorby. V průběhu prezenčního studia na fakultě architektury spolupracoval s několika ateliéry v Praze a pracoval také na půlroční stáži

v Paříži v ateliéru Renza Piana. V srpnu 2007 absolvoval letní školu astrobiologie v Alpbachu za podpory České kosmické kanceláře a v září 2007 nastoupil roční program na International Space University, poskytující interdisciplinární vzdělání v oblasti kosmických oborů v interkulturním prostředí ve francouzském Štrasburku. Studium na ISU absolvoval v září 2008 po dokončení tříměsíční stáže v National Aeronautics and Space Administration (NASA) v USA v Kalifornii. Ondřej Doule byl zaměstnán na ISU jakožto Teaching Associate se zaměřením na architekturu ve vesmíru. Jeho výzkum na ISU potvrzuje také historicky první přednáška na ISU v listopadu 2008 na téma Architecture Of Space Habitats For Space Tourism (Architektura vesmírných habitatů pro vesmírný turismus). Po stáži v NASA ARC založil virtuální studio Space Innovations. Pracoval jako Hardware expert pro NASA KSC.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.
(zdroj www.cpost.cz)
Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz