Veletrh Sběratel letos přeci jen se změnami – bude v Praze 9 - Letňanech a od 3. do 5. září 2009

Sběratelský národ je svým způsobem konzervativní a nemá rád změny. Organizátoři veletrhu Sběratel by jej také nejradši pořádali dalších sto let na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Stačí ale pár vteřin, jak tomu bylo v polovině loňského října, a vše se v okamžiku změní. Devastující požár rozhodl, že veletrh se po jedenácti letech stěhuje na jiné, a pravděpodobně lepší pražské výstaviště PVA Letňany.

Progres Partners Advertising už byl nucen koncem listopadu na nové výstaviště přenést svůj největší veletrh Aqua-therm. A jaký byl výsledek? Spokojení vystavovatelé, stejný počet návštěvníků jako na původním výstavišti, výborné spojení metrem, přímý sjezd k výstavišti z dálnice D8 od Teplic a od Drážďan, 4.500 parkovacích míst za rozumné ceny a velké restaurace k občerstvení i posezení.

Letos tedy bude 12. ročník Sběratele se změnami. Mění se totiž nejen místo, ale i datum. Veletrh se koná od 3. do 5.září 2009, tedy od čtvrtka do soboty. Organizátoři tak vycházejí vstříc vystavovatelům, aby měli volnou neděli ke vzpamatování se z náročné práce na veletrhu či k poznávání Prahy. Navíc toto uspořádání asi přitáhne více koupěchtivých návštěvníků než tomu bylo doposud o nedělích. Otevírací hodiny pro veřejnost zůstávají jako minulá léta: první dva dny od 10 do 18 hodin, poslední den v sobotu od 10 do 16 hodin.

Pořadatel veletrhu samozřejmě zabezpečí, aby v reklamě byla zdůrazněna změna místa konání. Navíc zajistí informační službu u dosavadního výstaviště i u stanic metra.

A další dobrá zpráva: Letos dochází oproti loňskému roku k snížení poplatků za výstavní stánky i stoly.

Kdo chce prodávat a nemá přihlášku

Kdo nedostane do konce února do své poštovní schránky vytištěnou přihlášku, může si ji stáhnout ve formátu PDF z webu http://www.sberatel.info v oddílu Informace pro vystavovatele, vyplnit a poslat faxem na +420/224 218 312 nebo dopisem na adresu: Progres Partners Advertising, Opletalova 55, CZ-110 00 Praha 1. Samozřejmě můžete také poslat e-mail na sberatel@ppa.cz nebo kopacek@ppa.cz se žádostí o zaslání přihlášky.

První přihlášení vystavovatelé

27.ledna byla poprvé zveřejněna informace, kdy a kde se letos bude veletrh Sběratel konat. A hned se začali hlásit první vystavovatelé: Mincovňa Kremnica a Simco ze Slovenska, Breebaart Filatelie a East Europe Philatelics z Holandska, Trevor Pateman z Anglie, Deltax, Mineral & Gem Collection, Jindřich Holna, Aurea Numismatika a Filatelie Podskalský z Česka, George Shalev z Bulharska, Biener Philatelie, Aix-phila, Miloslav Nozka a Schaubek z Německa, Yevgeniy Nikiforov z Ruska, Xu-Wei z Číny, Rakouská mincovna, Pi-Collector z Belgie, Paolo Frontini z Itálie atd. atd.

Veletrh Sběratel letos přeci jen se změnami – bude v Praze 9 - Letňanech a od 3. do 5. září 2009
Přesně měsíc po skončení loňského veletrhu Sběratel a Světové výstavy poštovních známek lehlo levé křídlo Průmyslového paláce na výstavišti v Praze-Holešovicích popelem.


Autor: Jindřich Jirásek | 16. 2. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223