Vánoční známky Rakouska

Letošní vánoční emise Rakouska je neobvykle štědrá. Mimo 0,80 € poštovní známky s reprodukcí deskového obrazu „Narození Krista“ od Mistra Rajhradského oltáře (Geburt Christi, Meister von Raigern), o které jsme psali 9.listopadu 2016 jako o bohemiku, vyšly ještě tři další známky a jeden aršík. Jedna se známek je věnována slavné vánoční písni „Tichá noc“ (v minulých letech byla tato vánoční píseň několikrát námětem rakouských známek), aby tentokrát připomínala 200 let od vzniku textu k této písni. Další známka – „Kudrnaté Jezulátko“ – je reprodukcí obrazu z poutního kostela v Mariapfarr (Solnohradsko), který snad před dvěma sty léty inspiroval autora textu písně „Tichá noc“. A konečně čtvrtá známka stylizovaně vyjadřuje ozdoby na vánoční stromeček.

Vánoční známky Rakouska

Samostatnou kapitolou je aršík – puzzle – s námětem, který vyjadřuje věčnou dětskou otázku, kdo přináší dárky pod stromeček. Najděte si odpověď sami, jak námět aršíku toto znázorňuje.

Vánoční známky Rakouska

Když už jsme v Rakousku, nesmíme zapomenout ani na letošní příležitostné razítko vánoční pošty CHRISTKINDL. Naší obdobou je vánoční pošta Boží Dar.

Vánoční známky Rakouska


Autor: Jaroslav Tomandl | 9. 12. 2016

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223