Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005!

Naši vedoucí kroužků i mládeže především jako vždy zajistili provoz Dětské pošty 10. – 15. května 2005, po celou dobu výstavy, denně od 9 do 18 hodin. Z vedoucích zde byli Jiří Kozák z Brandýsa n./Orl. s dětmi Martinem Svobodou a Kateřinou Doubravovou a vedoucím byl Stanislav Sýkora ze Svitav. Na celostátní finále olympiády a mezinárodní seminář mládežnické filatelie 14. – 15. 5. přijel také předseda naší VČ. komise mládeže Mila Kalabza z Pardubic.

Na sobotu a neděli přijeli ze Svitav na celostátní finále ještě vítězové oblastního kola fil. olympiády Petr Třeštík (kat. C nad 15 let) a Jenda Karabelec (kat. B 13-15 let).

Všichni jsme bydleli velmi dobře v internátě SOU spojů (pokoj s televizí, takže jsme mohli sledovat hokej z Vídně). Ubytování i stravování nám hradil org. výbor výstavy. Velmi dobře se nám spolupracovalo s děvčaty – učnicemi České pošty, kterých v Dětské poště pracovalo s námi několik desítek na směny. Dětem razítkovaly dopisnice Dětské pošty (obrázek na hlavní stránce obálky) a organizovaly soutěž v kreslení návrhů na poštovní známky. Děti odměňovaly cukrovinkami, přívěšky na klíče, záložkami a dalšími suvenýry.

My jsme obsluhovali počítač, kde děti soutěžily ve filatelistickém testu a za to dostávaly suvenýry a filatelistické potřeby.

Velký úspěch pro nás znamenala sobota a neděle! Ve finále olympiády se naše VČ. oblast umístila na 2. místě, když Petr Třeštík svou kategorii vyhrál a další Svitavák Jenda Karabelec byl třetí, Martin Svoboda z Brandýsa n. Orl. byl druhý. A vrchol – Petr Třeštík v mládežnické části výstavy za svůj exponát "Z historie provozu svitavské pošty 1918-1946" získal velkou stříbrnou medaili!

A tak naše radost, umocněná večer našimi hokejisty a jejich vítězstvím v semifinále ve Vídni, neznala mezí!

S veselou jsme se pak v neděli odpoledne vraceli do Svitav a Brandýsa n/Orlicí. Do zavazadel přibyly diplomy, medaile a ceny a spousta krásných suvenýrů z výstavy BRNO 2005!

Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005!

1) Před budovou Kongresového centra zleva: Martin Svoboda, Jenda Karabelec, Miloslav Kalabza, Petr Třeštík, Jiří Kosák a Stanislav Sýkora.


Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005!

2) V Dětské poště St. Sýkora a Katka Doubravová


Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005!

3) Kolegyně z České pošty připravují dětem suvenýry


Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005!

4) Vítěz olympiády Petr Třeštík po převzetí diplomu a ceny

Autor: Stanislav Sýkora | 12. 6. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223