Tankuj levněji - známkový sešitek

Datum vydání: 4. září 2013
Název emise: Tankuj levněji - známkový sešitek
Nominální hodnota: 104 Kč
Katalogové číslo: VZS14
Výtvarný návrh Jan Hykel; grafická úprava typografie písma Vlastní známky: Petr Foltera; grafická úprava sešitku: Ivana Havránková
Tiskové listy:á 8 známek v sešitku
Rozměr obrázu známky: 244 x 79 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

Tankuj levněji - známkový sešitek

Tankuj levněji - známkový sešitek

Námět známky:

vnitřní strana obsahuje pole pro 8 ks Vlastních známek a vnější strana 2 informační pole dle předlohy zákazníka (přední a zadní) a pole České pošty, s.p. pro standardní označení ZS. V předním informačním poli zákazníka na vnější straně sešitku je u úvodního vydání Vlastní známky České pošty, s.p. vyobrazena známka „Tankuj levněji“ a text „Víme kde tankovat levněji“, na zadním informačním poli je uveden informační text o projektu TankujLevněji, logo ČP a čárový kód. U zákaznických objednávek budou celá pole (přední a zadní) na vnější straně sešitku k dispozici zákazníkovi. V poli pro standardní označení sešitku na jeho vnější straně je u úvodního vydání Vlastní známky bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název ZS „Vlastní známka (vzor): TankujLevněji, www.ceskaposta.cz a text „VZ ZS VZOR“. U zákaznických objednávek bude bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název ZS (stanoví zákazník, pokud tak neučiní, doplní název Česká pošta), www.ceskaposta.cz a text „VZ ZS VZOR“ bude nahrazen 8 alfanumerickými znaky, z nichž první čtyři alfabetické znaky budou označovat iniciály produktu (VZ = vlastní známka, ZS = známkový sešitek) a další 4 numerické znaky budou tvořeny pořadovým číslem objednávky.
Námětem známek jsou loga „TankujLevněji“ a www.tankujlevneji.cz ze společného projektu České pošty, s.p. a Ministerstva průmyslu a obchodu, který díky interaktivní mapě nabídne uživatelům aktuální ceny benzínu a nafty na čerpacích stanicích po celé republice. U úvodního vydání jsou 4 známky na šířku a 4 známky na výšku se stejnými, ale odlišně rozmístěnými prvky v obrazové části známek; u zákaznických objednávek může být max. 8 různých motivů obrazů známek v jednom ZS.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 12. 9. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223