T.G. Masaryk pohledem filatelisty

Největší státník české historie. Jednoznačně má nejoblíbenější osobnost. První prezident demokratického Československa.

Tento článeček pojednává o T.G. Masarykovi, který se do srdcí národa zapsal jako prezident osvoboditel. Jednoznačně moje nejoblíbenější osobnost. Naznačují to i moje stránky o T.G.M, které naleznete na adrese www.infofila.cz/TGM/ a celé jsou věnované tomuto významnému člověku v našich dějinách.

O Masarykovi pojednává i článeček P.Hoffmana T. G. Masaryk na známkách. Zde bych se rád vrátil k jeho citaci. T. G. Masaryk si ty všechny známky zaslouží. Ano zaslouží, protože je to prezident osvoboditel a prezident, který se zasloužil o stát. Protože se věnuji jako sběratel ČSR I, také známky s T. G. Masarykem patří k mým oblíbeným. Mám jeden plný zásobník těchto známek a věnuji se jim i s mírnou specializací. Jestliže se chcete více seznámit s myšlenkami T. G. Masaryka, velmi doporučuji knížku Hovory s TGM od Karla Čapka. Zde se dozvíte mnoho o tomto úctyhodném státníkovi.

Prezident T. G. Masaryk bude věčně uchován v srdcích celého národa jako prezident osvoboditel. Jestliže se jednou najde nějaký český politik, který by se k němu alespoň trošku přiblížil, vydejme mu také tolik známek, jako měl on, protože by si je určitě zasloužil. Jenže takový politik už nikdy existovat nebude. Masaryk byl a je nenahraditelný a věčný.Autor: Zdeněk Jindra | 27. 4. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223