Svět filatelie on-line

Tento článeček je zamyšlení nad tím, jak se filatelie ujala na internetu a co ji do budoucna čeká.

Jistě jste si povšimli, že internet se velmi rozrůstá. Tatam jsou doby, kdy k internetu mělo přístup jen několik vědců a nadšenců. Dnes je situace jiná. Na internetu je mnohem více stránek a též ho navštěvují i milióny lidí.

Jak si na internetu vede filatelie? Musíme říci, že teď už velmi dobře. Začátky byly sice těžké a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Moc kloudných stránek jste nenalezli a informace též ne. Ale jak je vidno, vše chce čas a vše se postupně vyvíjí. Ve filatelii jen k dobrému, protože už existují tisíce stránek o filatelii. Můžete se o tom přesvědčit na Roger's Philatelic Links, což je stránka věnovaná linkům a odkazům o filatelii. Podle posledních informací je tam umístěno něco kolem 5.800 odkazů, jenže některé z nich už samozřejmě nejsou funkční a také stránky dost odsuzuje mnoho návštěvníků díky tomu, že se snaží přilákat
čtenáře za každou cenu. Jenže to je dnes cíl všech stránek. To je cíl i on-line magazínu Infofila, jen s tím, že my chceme získat stálé čtenáře.

Osobně odsuzuji třeba emaily, které Roger's Philatelic Links posílájí. Víte, myslím, že návštěvník si může dobrovolně vybrat, co a kdy navštíví a nutit ho nemůže žádná stránka. Takže odsuzuji takové emaily, které obsahují script, který automaticky spustí stránku Roger's Philatelic Links. Jinak to jsou stránky dobré a je fajn, že existují, ale tohle podle mě není zrovna nejlepší možnost, jak přilákat čtenáře.

Také jste se už určitě setkali s tím,že si otevřete nějakou stránku a teď na Vás vyskočí desítka dalších s reklamou a někdy se třeba otevřou přes celou obrazovku a nejdou lehce odstranit. Je hodně problémů, které internet má, ale je dobré, že existuje. Můžete se díky internetu dozvědět cokoliv, co Vás jen napadne. Každá informace se dá, když dobře hledáte, najít, jen jde o to vybrat si ty správné informace a ty nesprávné od nich oddělovat.

Co se týče českého internetu, je na tom filatelie v poslední době mnohem lépe. Vznikají nové stránky a to je pro filatelii velmi dobré. Věřím, že český internet je stále ve vývoji a věřím, že tomu tak bude nadále, jenže je tu problém, jak třeba vyřešit finanční situaci projektů. Třeba takové magazíny o filatelii - kde mají brát peníze na provoz? Není to nic jednoduchého financovat takový magazín, který je určený pro určitou skupinu lidí jako třeba pro nás sběratele známek. Denně nenavštíví takto úzce zaměřené stránky více než 200 lidí a tak z reklamy se to financovat nedá. Alespoň ne teď v této době. Je tedy otázkou, jak tento problém vyřešit.

Možná, že jsme nalezli řešení, a to v podobě CD s off-line verzí našeho magazínu Infofila. Nenutíme čtenáře, aby si ho koupili, ale chcete-li nám trošku pomoci, aby byla naše "Vaše" Infofila na takové úrovni, na jaké je, prosíme, předobjednejte si toto CD za Kč 199,--. Je to jediný zatím možný příjem, který by nám trošku mohl pomoci.

Máte-li tedy zájem, dejte nám o tom vědět na infofila@infofila.cz a my, až CD připravíme, tak Vám dáme vědět. Věříme, že s off-line CD magazínu Infofila budete spokojeni. Co toto CD bude obsahovat? Všechny doposud vydané články, galerii, no prostě kompletní web. Věříme, že si přeci jen někdo objedná a tím nám pomůže naše projekty rozvíjet.

Autor: Zdeněk Jindra | 7. 2. 2003

Komentáře

Bez názvu

Mezinárodní filatelie

budoucnost filatelie

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223