Svět filatelie on-line II.

Není to tak dlouho, co jsem se ve stejnojmenném článku jako je tento, zamýšlel nad tím, co nám, filatelistům, internet přinesl. Dnes bych se rád znovu k tomuto vděčnému tématu vrátil.

Za těch pár dnů se znovu český, slovenský, ale i celkově světový internet posunul zase o něco k lepšímu. Přibylo mnoho nových stránek. Na českém internetu máme tedy dva zavedené magazíny o filatelii, které sídlí na doméně, a to naše Infofila a pak Japhila. Dále vzniká mnoho nových stránek sídlících na freewebech. Ty jsou hodně často dobře provedené a informačně zajímavé. Český internet s filatelistickou tématikou jenom roste a to je jen dobře.

Co se týče Slovenského internetu, bohužel jsem zatím žádný magazín na doméně neobjevil. Možná, že jsem špatně hledal, ale čtenáři ze Slovenska by se nám mohli přihlásit, zda-li nějaký mají. Je podle mě velká škoda, že se domény s sk nedají koupit jako třeba cz. Jsou sice zadarmo, ale jen pro firmy sídlící na Slovensku. Věřím, že taková Infophila.sk nebo Japhila.sk by měla velký úspěch. Byla by totiž pro slovenské čtenáře domácím magazínem. Jinak na freewebu je několik málo stránek zabývajících se slovenskou filatelií.

Asi nejzajímavější stránky, na které jsem na slovenském webu narazil, jsou stránky filatelia.dwec.org, což jsou stránky věnující se poštovním známkám, známkovým krajinám (geofilii) a filatelii všeobecně. Určitě se o nich zmíním podrobněji v některém z dílů věnujících se filatelii a internetu. Určitě jsou zajímavé stránky slovenského POFISU, které se samozřejmě věnují slovenským známkám a tedy novinkám, ale jsou i dobře graficky provedené a informačně zajímavé.

Co se týče světového internetu, vzniklo určitě mnoho nových stránek o filatelii, ale my Vám musíme doporučit ty pro nás nejdůležitější. Jsou jimi samozřejmě bratříčci Infofila.cz, a to anglická verze Infophila.com a německá Infophila.de. Zatím na nich bude určitě hodně práce, než budou na úrovni Infofila.cz, ale věříme, že v budoucnosti se dočkáte stejně dobrých magazínů, jako je česká Infofila.cz.

Zde bych se chtěl opět vrátit k otázce, co by Vás jako čtenáře lákalo? Chcete mít k dispozici nejaktuálnější zpravodajství ze světa filatelie, rozsáhlou galerii známek nebo Vás napadá ještě něco, čím by se třeba naše česká Infofila dala vylepšit? Rádi uvítáme Vaše připomínky a nápady, které můžete psát přímo sem do komentářů. Dále nás zajímá, jaký je Váš pohled na filatelii a internet v dnešní době. Za všechny názory budeme rádi. Dokažte, že dokážete diskutovat a pomožte nám rozpoutat příjemnou diskusi o filatelii.

Autor: Zdeněk Jindra | 21. 3. 2003

Komentáře

Co vy na to, čtenáři?

RE: Co vy na to, čtenáři?

RE: Co vy na to, čtenáři?

RE: Co vy na to, čtenáři?

Přidat komentářZobrazit komentáře

Související články