Soutěž pro děti - Co je to Kikapošta?

Když jsme ve škole probírali v dějepise antické Řecko, zaujaly mě staré báje. Rozhodla jsem se napsat v rámci Pohádek z poštového muzea cyklus „Báje jižních moří“ . Vyhledala jsem si příslušné známky. Jenže k některým bájím známky nejsou a přece bych je vyžadovala, protože příběhy na sebe navazují. Co dělat? Napsat příběh bez námek?

Když jsem četla knížku „Alenka v říši divů“ na jednom místě Alenka říká: Co je to za knížku, kde nejsou žadné obrázky a žádné dialogy? Můj dědeček, který si ví se vším rady mi řekl:” Když Ti chybí známka, tak si ji udělej.” A nápad byl na světě.Byla jsem na to patřičně hrdá, ale dědeček mi řekl, že existuje Murphyho zákon: Bobyho globální paradox. Když máš dobrý nápad, tak jistě v téže době na zeměkouli existují nejméně dva lidé, kteří mají stejnou myšlenku.Přemýšlela jsem, jestli na to nepřišel někdo dřív. A skutečně.Surfovala jsem po internetu a najednou jsem našla známku NANAPOST. To mě pořádně naštvalo a tak jsem si řekla, že si na tu Nánu, která mně předběhla, posvítím :-).

Soutěž pro děti - Co je to Kikapošta?

A posvítila jsem si. Víte co jsem zjistila?
Nana je malé území v Bankoku v Thajsku, které má svoji vlastní poštu. Hurá, ale stejně jistě mnoho dětí si udělalo již vlastní poštu. Janopost, Zuzapost a co já vím... A co kdybychom si zasoutěžili? A co kdybychom si zasoutěžili?

Redakce časopisu Mladý sběratel vyhlašuje soutěž o nejkrásnější návrh poštovní známky. Můžete použít jakoukoliv techniku. Kreslení, počitačovou grafiku - prostě cokoliv co Vás napadne. Jediná podmínka je vlastní tvorba a nápad. Můžete použít pastelky, které jsou přílohou tohoto čísla. Nejkrásnější známky budou zveřejněny a odměněny věcnými cenami (nechte se překvapit). Soutěž končí 1. 4. 2008.

Adresa redakce:
Časopis Mladý sběratel
Zdeněk Jindra
Macharova 719
542 32 Úpice

Autor: Kristina Hončarivová | 30. 8. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223