Slavnostní matiné Františka Kavána

Klub filatelistů v Rovensku pod Troskami a Obecní úřad v Libuni si Vás dovolují pozvat na SLAVNOSTNÍ MATINÉ
k příležitosti křtu známky akad. malíře FRANTIŠKA KAVÁNA (1866-1941) v sobotu 11. listopadu 2006 v 10 hod. ve dvoraně radnice v Rovensku p. Tr.

Účastníci se seznámí se životem a dílem Františka Kavána v komponovaném pořadu s verši Fráni Šrámka a Miloslava Bureše a s hudbou Leoše Janáčka. Recituje Jiří Brunclík, na klavír hraje Bohuslav Lédl.
Scénář a režie pořadu MUDr. Miloš Syrovátka. Následovat bude křest nové poštovní známky „Pod Suchým skalím“a vystoupení Mgr.Slavomíla Strnada ze sekce „Výtvarné umění“ SČF o tvorbě výstavního exponátu.

K shlédnutí bude propagační výstavka čs. známek a cartes maximum z emisí „umění“. Zájemci si budou moci zakoupit pamětní obálku oslav F. Kavána (cca 40 Kč), sadu čtyř příležitostných dopisnic s reprodukcemi dalších Kavánových obrazů (dvě vydané KF v Rovensku p.Tr.a dvě vydané KF v Jilemnici – v pamětní obálce cca 200 kč). V prodeji budou i příležitostnédopisnice zachycující malíře F Kavána při práci v plenéru (cca 25 Kč ) nebo zobrazující dům v Libuni,kde Mistr delší dobu žil, tvořil i zemřel.(cca 25 Kč) V místě konání bude v provozu příležitostná poštovní přepážka s pamětním razítkem „Křtu známky“,navrženém rytcem známky Václavem Fajtem. Po 14. hodině na hřbitově v Libuni odhalení pomníku malíři Fr. Kavánovi.

Zájemci o vydané příležitostné tisky, kteří nebudou slavnosti přítomni si mohou tisky do 15.11. objednat na adrese : Jaromír Vágenknecht, Matouškova 444, 512 63 Rovensko pod Troskami. Objednávky budou vyřízeny ve druhé polovině měsíce listopadu (u stálých odběratelů doporučenou zásilkou u nových dobírkou).

Slavnostní matiné Františka Kavána


Autor: Slavomil Strnad | 1. 10. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223