Sir Nicholas Winton na britské známce

Nestává se často, aby v hlavním zpravodajství české televize byla věnována pozornost novým poštovním známkám, a navíc zahraničním. Stalo se tak 15. března, v den vydání britské poštovní známky s portrétem Sira Nicholase Wintona. Tato mimořádná osobnost, zachránce českých židovských dětí za druhé světové války před holokaustem, je nám dobře známá, i z české poštovní známky. Nebudu se proto opakovat.

Chtěl bych jen uvést celou britskou šestiznámkovou emisi ze dne 15. března 2016, věnovanou britským osobnostem, které jsou takto oslaveny se spolu se Sirem Wintonem, na ostatních poštovních známkách této emise nazvané Velcí Britové. Ke každém jménu je na známce uvedena největší zásluha dané osobnosti.

Jak uvedly k vydání těchto známek britská média: Buďme hrdí na dílo největších britských filantropů. Patří mezi ně vynikající jedinci, kteří bojovali proti násilí, pokrytectví a ukladům doby a režimů. Ne pro slávu a osobní zisk, ale pro spravedlnost, rovnost a pro větší dobro na této planetě a pro její obyvatele.

Sir Nicholas Winton na britské známce


Autor: Jaroslav Tomandl | 18. 3. 2016

Komentáře

Záslužný čin

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223