Singapůrské poštovní známky

Začetl jsem se do reklamního článku singapůrské poštovní správy. Něco na něm je a tak volný zkrácený překlad nabízím. Dokonalost singapůrských známek i střídmá emisní činnost si zaslouží svoji pozornost.

„Známky...tyto skromné kousky barevného papíru, které nalepujeme na obálky jako poštovní známky, nejsou jen miniatirními díly, ale též svědky naší historie i pokroku.

Singapůrská pošta vyprodukuje ročně víc než milion poštovních známek, každá z nich je výsledkem téměř dvouletého úsilí!

Pokud se chcete dozvědět, jak vzniká známka, pojďte s námi a sledujte jednotlivé etapy vzniku poštovní známky.

Volba námětu:


V průměru Singapůr vydává 9 emisí ročně. Nové známky znázorňují kulturní a historické dědictví země, pamětihodnosti, pozoruhodnosti, floru a faunu, dosažené úspěchy, atd.

Dizajn a tisk známek:

Dizajn, který odráží národní kulturní identitu Singapůru, činí ze známek vlivné velvyslance země. Kvalita známkového dizajnu svědčí u umělecké a grafické úrovni našich (rozuměj singapurských) známek. Vskutku, tvorba singapůrské známky je příležitostí podílet se na díle realizovaném pak špičkovou tiskovou technikou.

Singapůrské známky navrhují Singapůrci. Návrháři mají úkol dovést svůj návrh až do konečné realizace – do tisku. Pozornost je věnována těm nejjemnějším detailům.

Všechny známky jsou tištěny v renomované tiskárně cenin. Je použita nejmodernější technologie.

Známky, obálky prvního dne vydání, dárkové balíčky (presentation packs)

Zádná z emisí by nebyla kompletní bez FDC, dárkového balíčku anebo razítka prvního dne vydání.“

Přiložená ukázka nejnovějších singapůrských známek – Singapore Changi Airport Terminal 3 – vydaných 9.ledna 2008 dokládá výše uvedené, bez dalšího potřebného komentáře.

(převzato z www.singpost.com.sg)
Singapůrské poštovní známky


Autor: Jaroslav Tomandl | 28. 1. 2008

Komentáře

Singapur

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223