Setkání členů sekce sběratelů Syrena

V minulých dnech se uskutečnilo v Českém Těšíně v Hotelu Piast významné mezinárodní setkání k 40.výročí Klubu sběratelů polské známky v České a Slovenské republice. Slavilo se však najednou dvojité jubileum a to druhé bylo k 200-stému číslo Zpravodaje klubu Syrena, který vychází již od roku 1981.

Setkání členů sekce sběratelů Syrena

Samotný klub sdružuje pomalu na 90 svých členů a dalších příznivců nejen v české, slovenské a polské republice a zabývá se problematikou zejména územím a historii poštovnictví Těšínského Slezska a samozřejmě i polského území a nechybějí i novinky polských poštovních známek a ostatních materiálů vydávaných i v současné době. Samotnou duši celé sekce je pan Jiří Král z Karviné a tohoto setkání i přes omluvu mnoha členů a to jak z důvodu svého vysokého staří i vzdálených míst se zúčastnilo celkem 21 členů a hostů. Mezi významnými hosty byli i samotní předsedové Svazu filatelistů z Polska jak pan Monkos i náš předseda SČF pan Muller.

Překvapením bylo kdy samotný vedoucí sekce ing.Jiří Král obdržel nejvyšší polské filatelistické ocenění a samotný klub také za samotnou činnost vysoké uznání za dlouholetou činnost a spoluprácí jak při různých filatelistických výstavách v Polsku v průběhu minulých let i samotné publikační činnosti zejména v polském časopisu Filatelistka.

Je škoda že v posledních létech je v obou státech dost veliký pokles zájmu jak mladé generace o sbíraní poštovních známek, o rušení existujících Klubu filatelistů a také i o popularizaci konání jednotlivých oblastních, krajských i celostátních výstav a zvláště i mezinárodních a to z finančních důvodu.

Setkání členů sekce sběratelů Syrena

Setkání členů sekce sběratelů Syrena


Autor: Josef Jendřišak | 23. 10. 2012

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223