Setkání členů diskusního fóra Infofily - Sberatel.com v Brně 9.4.2011

Více než před rokem se na diskusním fóru Infofily - Sberatel.com objevila v rubrice „Pokec o známkách“ ve vláknu „Pozvánka na kávu“ výzva čtenáře pod přezdívkou Packa02, zda by diskutující, nebo alespoň někteří z nich neměli zájem se někdy sejít a „pokecat“.
Do diskuse padalo nemálo slov a slibů, že pokud by to vyšlo, tak se někde při kávě sejdeme. Určitý problém samozřejmě je, že jsme každý z jiného konce republiky a nejlepší příležitosti jsou v rámci burz známek nebo výstav.
Loni nám setkání vyšlo ve složení Jaromír, Pavlínka a „ministr financí Pavlínky.“ O tomto našem setkání jsem napsal článek.
S určitým napětím jsem očekával letošek, zda se nás při „kávě“ sejde více. Ideální příležitost byla stejná, tj. 6. veletržní setkání sběratelů Brno 2011 v pavilonu A3.
Dorazil jsem něco po 9. hodině a hned po vstupu do pavilonu jsem byl doslova „zavalený“ svými známými i „neznámými“, kteří se mne tázali na podrobnosti v souvislosti s prodejem padělků našim předsedou komise znalců Františkem Benešem.
Zjistil jsem, že většina se o této „kauze“ někde doslechla a měla hodně nepřesné informace, jiní zase nechtěli uvěřit, že by se pan Beneš něčeho takového mohl dopustit. Přece jen jsme i my s šéfredaktorem Infofily ještě na konci roku 2010 panu Benešovi jako znalci věřili a pro jeho pracovitost a odborné znalosti obdivovali – dá se říci, že byl naším vzorem.
O to horší bylo procitnutí – viz naše články, kde pokládáme prodej padělků i krytí padělatele panem Benešem za prokázaný.

Ale trochu jsem odbočil.
Po záplavě dotazů na toto téma jsem zase pro změnu narazil na svoje kolegy – sběratele známkových zemí Geophily a odpovídal jsem podobně.
Pomalu se blížila 12. hodina a já hledal diskutující z našeho fóra. Nikoho jsem neviděl, ale v rohu jídelny jsem zahlédl Pavlínku Ondrejkovou, jak něco sepisuje.
Samozřejmě na téma filatelie a konkrétně „Filatelistická olympiáda pro mládež.“ Jen jsme se stačili pozdravit, již zde byl „ministr financí“ tedy pan Ondrejka a naše diskuse se rozjela.
Problém byl, že já byl již po obědě, pan Ondrejka při naší diskusi obědval a Pavlínka se těšila na pravý „veletržní guláš.“
Probrali jsme všechno možné i nemožné, ale hlavně budoucnost našeho sběratelství. Bavili jsme se o tom, že prodávajících je hodně, stejně jako v minulých letech, ale kupujících tolik není.
Asi velkou roli zde hraje fenomén internetu. Staří pánové, kteří dosud nepřišli s internetem do styku budou vždy vyhledávat pouze veletrhy či burzy, ale mladší generace bude chtít svoje sběratelské materiály trochu pohodlněji, tedy nákupy prostřednictvím klávesnice počítače. Takže sběratelství zůstane, změní se hlavně jeho forma.
Je otázkou co je lepší.
Při osobních setkáních si lidé poklábosí kromě sběratelství o všem možném, při internetovém je to podobné – jen prostřednictvím klávesnice či web kamery. Budoucnost ukáže další vývoj. Ale aby zde bylo něco osobního, přikládám fotky z našeho setkání.

Setkání členů diskusního fóra Infofily - Sberatel.com v Brně 9.4.2011

Setkání členů diskusního fóra Infofily - Sberatel.com v Brně 9.4.2011


Autor: Jaromír Petřík | 18. 4. 2011

Komentáře

guláš nedorazil!

Stretnutie

Význam akcí

RE: Význam akcí

Též se nechci přít

RE: Též se nechci přít

Tak jsem si spletl adresy

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223