Sekretariát SČF opět plně funkční

Před časem - na začátku ledna t.r. - jsme informovali, že se sekretariát Svazu českých filatelistů přestěhoval a závěrem této informace byla prosba, aby návštěvníci vyčkali nějaký týden. Dnes už můžeme s radostí oznámit, že vše zase funguje jak má.

Pro mimopražské návštěvníky několik užitečných informací. Holečkova ulice vede z náměstí Kinských šikmo do kopce. Kdo vychází z tohoto náměstí nebo přes něj projíždí autem, půjde nebo pojede podél zdi, kterou bude mít po pravé ruce. Zeď je poměrně dlouhá a první, co ji přerušuje, je vjezd do zařízení pro sluchově postižené děti. Proto by mimopražští řidiči měli jet ulicí vzhůru velmi opatrně. Další velmi nenápadný vjezd je ten pravý. Pěší uvidí na zdi vedle tohoto vjezdu tabulky několika firem, mezi nimi i tu s logem České pošty. Vstupte nebo opatrně vjeďte dovnitř. Cesta se točí doleva a po pár metrech uvidíte odbočku vpravo mezi budovy a pokračování cesty přímo. Dejte se rovně, ne mezi budovy, zde sídlí jiné firmy. Cesta stoupá a vpravo se objeví budova připomínající církevní architekturu. Pokračujte dále, po levé straně uvidíte místa pro parkování. Vchod do budovy je od rohu poměrně daleko. Budova patří České poště a sekretariát Svazu je zde v nájmu.

Další, s čím musí návštěvníci počítat, je služba u vchodu. Zajišťuje ji bezpečnostní agentura a každý, kdo jde do svazové knihovny nebo na sekretariát, musí se u služby zapsat. Stačí jméno a čas příchodu. Po průchodu pokračujete stále rovně na konec chodby a pak už jen stačí sledovat šipky, které návštěvu bezpečně dovedou až na místo. Sekretariát má svoje sídlo ve druhém poschodí. Vchod je dostatečně označen, ale u dveří je koule - je nutno zaklepat. Zvonek instalován není. Tak to je stručný popis cesty. A ještě upozornění - stejně jako při příchodu, je nutné se i při odchodu odepsat z návštěvního listu - čas odchodu.

Plné zprovoznění sekretariátu trvalo déle než se původně plánovalo. Nešlo jen o postavení nábytku na místo, bylo nutné vybalit mnoho desítek krabic se šanony, dokumenty, drobným vybavením a vším, co k tomu patří. Celé vybalování a úklid se protáhlo, zvláště z důvodu nemocnosti pracovnic sekretariátu v lednu a únoru. Mohlo za to zejména počasí - v den stěhování bylo značně nevlídno a deštivo - a také únava z přípravy stěhování a stresy, které každou takovou akci doprovázejí.

V současné době je již vše na svých místech, krabice vybaleny, šanony a dokumenty uklizeny a celé obsazení sekretariátu - tajemník SČF, sekretářka a ekonomka opět zajišťují vše, co k jejich povinnostem patří. Přejme si, aby sekretariát zůstal na tomto místě pokud možno nastálo. Prostory jsou velmi pěkné, v tichém prostředí, nerušeny hlukem velkoměsta. Pro filatelii jako klidného koníčka prostředí vskutku ideální.

Autor: Vladislav Beneš | 1. 4. 2003

Komentáře

Dotaz

O ekonomickém fungování SČF

RE: O ekonomickém fungování SČF

RE: O ekonomickém fungování SČF

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223