Sčítání lidu

Datum vydání: 5. ledna 2011
Název emise: Sčítání lidu
Nominální hodnota: 10 Kč
Katalogové číslo: 666
Výtvarný návrh: Jan Kolář
Tiskové listy:á 50 ks známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 30 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset v barvách černé a zelené

Sčítání lidu

Námět známky:

Sčítání lidu, domů a bytů se v České republice uskuteční na jaře 2011, konkrétně bude sčítání směřováno k půlnoci z 25. na 26. března. Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce. Rok 2011 má pro české sčítání přinést řadu novinek. Ty podle ČSÚ vycházejí ze zkušeností z předchozích let i z vývoje informačních technologii. Ve sčítacím formuláři nově přibude například dotaz na registrované partnerství, naopak chybět budou otázky na vybavenost domácností a jejich příjmy a výdaje, z tohoto hlediska je pro ČSÚ důležitá pouze otázka, zda má rodina možnost využívat osobní počítač a připojení k internetu. Novinkou je i možnost vyplnění elektronického sčítacího formuláře na internetu a jeho on-line odeslání prostřednictvím datové schránky. Sčítacími komisaři budou z 95 procent pracovníci České pošty. Právnickým osobám bude ČSÚ posílat domovní a bytové listy ve většině případů přes datové schránky, v době takzvaného "ostrého sčítání" bude všem k dispozici telefonní centrum s operátory. Od 6. dubna do 7. května 2010 se uskutečnilo zkušební sčítání lidu, pro které bylo vybráno 0,5 % obyvatel. Cílem bylo prověřit všechny potřebné procesy před ostrým sčítáním v příštím roce a statistici například zjistili, že možnosti odeslat formulář elektronicky přes internet využilo 6,4 % respondentů. Na podzim roku 2010 proběhlo ve školách po celé republice minisčítání, ve kterém si žáci a studenti mohli vyzkoušet práci se statistickými daty. Sčítání lidu se na našem území provádí pravidelně od roku 1869.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky je použit piktogram symbolizující počítačové ztvárnění sčítání. Obálka je vytištěna ofsetem v barvě šedé.
(zdroj www.cpost.cz)

Sčítání lidu

Sčítání lidu

Sčítání lidu

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 11. 1. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223