Salon české mládeže

Salon české mládeže byl vrcholnou přehlídkou naší současné mládežnické filatelie. Jako národní výstava mladých filatelistů byl jednou z doprovodných akcí světové výstavy Praga 2008.

Celkem 19 vystavovatelů tu představilo 21 exponátů, většinou vynikající úrovně. Byli tu zkušení vystavovatelé, jejichž exponáty již zdobí řada medailí z mezinárodních výstav, ale také někteří téměř ještě začínající, kteří se poprvé představili loni a během roku se jim podařilo získat kvalifikaci i pro výstavu celostátní úrovně.

Jako nejlepší byl oceněn exponát Petra Třeštíka Z historie provozu svitavské pošty (1916 – 1946), který obdržel cenu výstavy a velkou zlatou medaili. Jury dále udělila 6 zlatých, 5 velkých pozlacených, 3 pozlacené, 5 velkých stříbrných a 1 stříbrnou medaili. To svědčí o vysoké úrovni vystavených exponátů. Dobrým znamením je také to, že řada exponátů byla od poslední výstavy přepracována a v Praze získala vyšší ocenění.

Slavnostní palmáre, tedy vyhlášení výsledků výstavy, proběhlo v sobotu odpoledne v prostorách Akademie za poměrně hojné účasti publika. Po předání diplomů, medailí a cen přítomným vystavovatelům následovala další důležitá událost – křest dvou nových knížek pro mladé filatelisty a jejich vedoucí.

Salon české mládeže byl doplněn řadou exponátů mimo soutěž. Jednak tu byly exponáty mládeže, které neměly odpovídající kvalifikaci, ale které jsme chtěli veřejnosti předvést, protože jsou něčím zajímavé. Dále tu byl kolektivní exponát komise mládeže SČF věnovaný základům filatelie a sbírání a vystavování známek. A nakonec jsme dali příležitost i dětem ze ZUŠ ve Mšeně a v Mladé Boleslavi, které tu vystavily svoje obrázky na téma návrhu poštovních známek. Určitě to bylo zajímavé zpestření pro všechny návštěvníky.

Salon české mládeže měl výbornou úroveň a rozhodně byl důstojnou součástí výstavy Praga 2008.

Zdeněk Töpfer
předseda jury
Salon české mládeže
návštěvníci Salonu české mládeže

Salon české mládeže
návštěvníci Salonu české mládeže

Salon české mládeže
exponáty ZUŠ Mladá Boleslav

Salon české mládeže
exponáty ZUŠ Mšeno

Salon české mládeže
publikum na palmare

Salon české mládeže
předávání cen na palmare

Salon české mládeže
předávání cen na palmare


Autor: Zdeněk Töpfer | 26. 9. 2008

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář