Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Filatelisté znají Viktora Brauna především jako aktivního diskutujícího ze Sberatel.com. Ale v poslední době chytnul tzv. slinu pera a píše velké množství článků pro naší Infofilu. Tyto články se setkávají s velkým a kladným ohlasem čtenářů.

Řekni našim čtenářům do začátku našeho rozhovoru něco málo o sobě.

Narodil jsem se v Olomouci, 40 let jsem bydlel v Praze v Dejvicích, pracoval jsem 20 let v Montážním podniku spojů Praha. Nyní bydlím ve Svitavách a zde již mám čas na svůj koníček - filatelii.

Nesmí scházet tradiční otázka. Jak jsi začal sbírat známky?

Začal jsem sbírat známky v 10 letech. V té době byla škola jako burza, stále se něco vyměňovalo. Začal jsem si kupovat známky v obálkách v trafice, tam byly krásné barevné známky, ale většinou jen na vrchu. Postupně jsem přešel na sbírání známek Československa a České republiky.

Co všechno sbíráš a čemu se věnuješ?

Dnes se věnuji sbírání známek na téma Geografilatelie. Z každého státu nebo území první sérii. Geografilatelie je krásné téma na sbírání známek a těch možností jak sbírat toto téma je mnoho. Jen tak pro svou zábavu hledám, kde vzali návrháři předlohu pro známky.

Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Svou sbírku si sestavuješ velmi náročným způsobem na albové listy v podobě exponátu. Jakým způsobem listy připravuješ a můžeš čtenářům, kteří nečtou Sberatel.com několik listů pro představu ukázat?

Zatím to dělám na počítači, tisknout to budu později, zatím to zkouším jak to bude vypadat.

Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Rozhovor s Viktorem Braunem – filatelistou a redaktorem Infofily

Máš velké množství zahraničních přátel filatelistů. Jsou to obchodní partneři či se i čas od času setkáváte? Probíhá vše na Facebooku či i jinde?

Ano, mám hodně přátel na Facebooku, ale většinou si píšeme. Pár známek jsem poslal do Malajsie a Tchaiwanu. Dostal jsem nabídku, abych napsal článek do Ománského filatelistického časopisu ale jen o známkách z Blízkého východu, tak musejí chvilku počkat. Jinak jsem ve svitavském klubu filatelistů, tak tam něco seženu, ale většinou nakupuji po internetových aukcích.

Aktivně se účastníš diskuze na Sberatel.com. Co ti tato diskuze přináší?

Hlavně přináší vědomosti. Je tam hodně témat a to je vynikající. Každý si tam najde to svoje. A hlavně jsou tam lidé, kteří vystavují a mají velké zkušenosti a poradí, to je velmi dobré.

Z jakého filatelistického přírůstku jsi měl v životě největší radost?

Nevím co bych měl napsat, jelikož radost mám s každé první série, kterou seženu, ale měl jsem radost, že jsem sehnal obálku z Vánočního ostrova (Kiritimati).

Věnuješ se zahraniční filatelii vcelku velmi aktivně. Kde získáváš takový dobrý zdroj informací pro svou práci?

Hlavně internetu a knih.

Jaké máš plány do budoucna a chceš něco vzkázat našim čtenářům?

Pokud zdraví vydrží, tak bych chtěl začít tisknout ty albové listy. Přeji vašim čtenářům hlavně hodně zdraví, práci, která je bude bavit, a hodně sběratelských úspěchů.

Děkujeme za rozhovor a vyslovujeme mnohé díky a podporu při další práci.

Za redakci Infofila.cz - Zdeněk Jindra


Autor: Zdeněk Jindra | 22. 6. 2018

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář