Komentáře ke článku


Rozhovor s Peter Valdnerem o známkových zemích

Pro začátek našeho rozhovoru řekněte, prosím, čtenářům něco o sobě a svém filatelistickém mládí.
Více takových rozhovorů868
Vložen: 15. 02. 2006 - 20:00:46Odpovědět
Velmi vítám rozhovory s absolutními filatelistickými špičkami ve svých oborech. To Ing. Peter Valdner rozhodně je. Navíc i vynikající odborník přes známkové země. Škoda jen, že se nemůže zúčastňovat filatelistických výstav, protože v ČR ani SR nejsou jurymani zabývající se známkovými zeměmi, kteří by se mu mohli aspoň trochu přiblížit svými znalostmi...
Tento rozhovor už má svůj význam i proto, že u nás upadá zájem o filatelii, což se kupodivu nedá řící o sběratelích známkových zemí. Těch spíše přibývá. Stačí jen připomenout aktivní činnost organizace Geophila, která sdružuje sběratele známkových zemí. A v zahraničí filatelie jenom kvete.
Přeji P. Valdnerovi co nejvíce sběratelských úspěchů a Infofile co nejvíce podobných rozhovorů.
RE: Více takových rozhovorů869
Vložen: 16. 02. 2006 - 12:47:15Odpovědět
Opravdu je škoda, že takový sběratel nevystavuje, ale považuji za absurdní psát, že se výstav nemůže zúčastnit z toho důvodu, že u nás nejsou jurymani, kteří by se mu mohli alespoň přiblížit se svými znalostmi. Zná někdo jurymana, který se svými znalostmi vyrovná všem exponátům dané výstavní třídy na výstavě? Já tedy ne.
Pokud vím, je kolega Petřík také velkým odborníkem v oblasti ZZ; proč se on sám nestane jurymanem, aby - dle svých slov - umožnil vystavovat p. Valdnerovi. Anebo někdo jiný - členská základna sekce ZZ je velká. Ale pronášet takové alibistické myšlenky nevede nikam.
RE: Více takových rozhovorů870
Vložen: 17. 02. 2006 - 04:46:36Odpovědět
Proč alibistické myšlenky? Prostě se mu vystavovat nechce a má k tomu své důvody. Tečka. Já bych to respektoval. Je to názor p. Valdnera, nic víc, nic míň.
RE: Více takových rozhovorů871
Vložen: 18. 02. 2006 - 00:16:44Odpovědět
Jak z mého předešlého komentáře vyplývá, nereagoval jsem na článek, ale na komentář p. Petříka. Každý má svaté právo rozhodnout se, zda bude vystavovat či nikoliv. P. Valdner to v článku vyjádřil jasně a jeho názor plně respektuji. Za alibistické považuji, že někdo si nevystavování zdůvodňuje absencí jurymanů znalých v oboru ZZ. Kdyby tak přemýšlel každý, kolik bychom měli na výstavách exponátů? Tento názor je navíc prezentován p. Petříkem, nikoliv p. Valdnerem.
RE: Více takových rozhovorů872
Vložen: 18. 02. 2006 - 13:42:47Odpovědět
Za alibistické mohu považovat i to, že se někdo nedokáže pod článek podepsat celým jménem...:o).
A co se týče názoru p. Petříka: co když má pravdu? Pak není co řešit. A tyto dialogy jsou posléze pouhopouhým plácáním do vody.
RE: Více takových rozhovorů873
Vložen: 19. 02. 2006 - 00:29:25Odpovědět
Na Infofile lze najít řadu komentářů, u kterých je v kolonce "autor" uvedeno "neznámý". Všechny mé reakce jsou vždy podepsány; každý, kdo najede na moje jméno v podpisu, zjistí i moje příjmení a na Infofile si může najít i můj profil. Je to alibismus?
Pokud se týká názoru p. Petříka, chci věřit, že šlo spíše o nepřesnou formulaci. Pokud sběratel splní požadavky výstavního řádu SČF, může přihlásit svůj exponát na jakoukoliv výstavu v ČR; v tomto bodě dle mého názoru tvrdí p. Petřík něco, co není pravda. Anebo se mýlím a p. Valdner opravdu nemůže vystavovat z nějakého důvodu, který mi ve výstavním řádu unikl? Mezi "nemůže" a "nechce" je přece velký rozdíl.
Vystavování exponátů874
Vložen: 19. 02. 2006 - 09:35:42Odpovědět
Vážení přátelé,
Diskuse se zvrtla nějak mimo, samozřejmě, že P. Valnderovi nikdo nezakazuje vystavovat exponáty. Když jsem si znovu přečetl svoji větu:" škoda, že P. Valdner nemůže vystavovat" dá se to pochopit i tak, že mu v tom někdo brání, což samozřejmě není pravda.
Moje narážka na kvality jurymanů byla hlavně o příhodě, která se stala, když juryman prokázal naprostou základní neznalost. I jurymané jsou jen lidé, nemohou znát všechno, mohou se mýlit, ale pokud exponátu vytknou něco, co není pravda a přitom si to snadno mohou ověřit v literatuře, tak je to ostuda. Juryman, než něco vysloví k hodnocení exponátu, tak musí vědět o čem mluví. Pokud ne - tak by měl alespoň mlčet. Tuto příhodu jsem popsal ve svých dřívějších článcích a týkala se exponátu Ing. Bičovského, který vystavoval "Známkové země na území Levanty do roku 1923". Velmi podrobně je tato příhoda popsána ve Zpravodaji Geophily č.30 Ing. Miroslavem Prokopem.
Výzva pana Davida, proč se já nestanu jurymanem, jsou moje nedostatečné jazykové znalosti. Na rovinu přiznávám, že si dokáži s pomocí slovníku jakž-takž přeložit články z Angličtiny a Němčiny, ale konverzovat neumím ani v jednom jazyku.
Jinak mi to nedalo, přečetl jsem si několik článků pana Davida Schillera na téma námětové filatelie a musím uznat, že i když to není "moje kafe" , tak jeho články mne zaujaly. Potvrzuje se, že filatelie jako taková je věcí diskuse, že pořád je objevovat co nového,i které materiály zařadit do exponátu a které ne.
Na toto téma se hlavně snažím vyvolat diskusi, protože i geografilatelisté se přou o to, co je a co není známková země a pořád objevují něco nového. Objevuje se např. i výraz "poštovní země", když se známka jiného státu použije v jiné zemi. Např. známky Francie na území severní Afriky před vydáním známek pro Francouzské kolonie.

Přidat komentář