Rozhovor s obchodním ředitelem PAPÍRNY BRNO a. s.

Zásobníky na známky značky FILUX jsou ve společnosti PAPÍRNY BRNO a. s. vyráběny již od 60. let minulého století a vždy byly a dodnes jsou oblíbeny pro svou prověřenou kvalitu, vysoký standard provedení a vlastnosti, které maximálně ochraňují uchovávané známky. Proto zásobníky na známky FILUX používají filatelisté po celém světě. Na naší Infofile Vám přinášíme rozhovor s obchodním ředitelem této firmy – Tomášem Hudcem.

Řekněte čtenářům do začátku našeho rozhovoru něco o společnosti PAPÍRNY BRNO a. s.?

Dobrý den. Naše akciová společnost vznikla v roce 1994 jako jeden z právních nástupců Brněnských papíren, národního podniku. Prošli jsme kuponovou privatizací a od roku 2002 jsme součástí českého koncernu KRPA. Ovšem papírenská výroba zde v Brně na Křenové ulici probíhá již dlouhých 60 let. V současné době se zaměřujeme především na produkci školních sešitů, bloků a záznamních knih. Zásobníky FILUX jsou naší tradiční doplňkovou výrobou. Zaměstnáváme cca 100 lidí a tvoříme obrat kolem 150 milionů korun.

Kdy jste začal pracovat jako obchodní ředitel? Co jste si dal za cíl zlepšit?

Jako obchodní ředitel pracuji od ledna 2013. Zlepšit bych chtěl samozřejmě tržby společnosti a také spokojenost lidí zde pracujících.

Sbíráte něco nebo sbíral jste někdy poštovní známky?

Vlastně jsem pořádně sbíral jenom poštovní známky. S tím jsem asi před 10 lety přestal a tak když jsem přišel do PAPÍREN BRNO, hned jsem se musel podívat, v jakých zásobnících je moje sbírka uložená. Je to Filux!

Nyní je již známo, že výroba zásobníků FILUX pokračuje. Jakým způsobem jsou ve Vaší společnosti zásobníky vyráběny? Bylo těžké tuto výrobu obhájit?

Nebylo to jednoduché. Vyrábíme je s velkým podílem ruční práce, každý kus je vlastně originál. Používaná technologie lisování listů vyžaduje speciální vlastnosti kartonu i lepidla. Nanášení lepidla na karton nám prováděla firma, která nedávno tuto technologii sešrotovala. Výrobce samotného lepidla byl prodán a výroba s novou recepturou přesunuta do Francie. Proto jsme zvažovali, zda vůbec pokračovat. Nakonec padlo rozhodnutí ano. Nyní jsme ve fázi testování nových dodavatelů materiálu, kteří zaručí, že kvalita zásobníků Filux bude stejná nebo lepší.

Na co u zásobníků FILUX sázíte? Jaké jsou přednosti těchto zásobníků?

Ruční výroba a kvalitní materiály jsou znát. I nadále v tom budeme pokračovat. Mnoho sběratelů chce mít svoji sbírku v zásobníku, kde jsou listy dostatečně tuhé, zasekávané pásky se neuvolňují, vazba je pevná a listy v ní pořádně drží. Komu záleží na dokonalém vzhledu, pro toho máme připraveny zásobníku Filux Premium s potahem v imitaci kůže. Osobně si myslím, že pokud investuji mnoho peněz a času do sbírky, pořídím jí i odpovídající uložení. Zásobník by měl sbírku svým způsobem doplňovat.

Co připravujete v roce 2014?

Rádi bychom se dostali do širšího povědomí prodejců i samotných sběratelů u nás i v zahraniční. Zúčastníme se jarního sběratelského veletrhu v Brně i podzimního v Praze. Zvýšíme kapacitu výroby zaučením nových pracovníků. Přemýšlíme i o obnovení dvou mezilistů, ale vzhledem ke zvýšení výrobních nákladů až o 10 % je to zatím ve stádiu úvah.

Jak mohou sběratelé Váš zásobník získat?

Zásobníky na známky FILUX distribuujeme téměř výhradně přes velkoobchodníky. Mezi největší naše partnery patří i Infofila, kde najdete celý náš sortiment. Z dalších partnerů se mohou obrátit na firmy:

Eshop.infofila.cz - Eshop.infofila.cz
Burda Auction v Praze a Brně - http://www.burda-auction.com/cz
Filatelie Klim v Brně a Znojmě - http://www.filatelie-klim.com/

Děkuji Vám za rozhovor.

Autor: Redakce | 1. 2. 2014

Komentáře

Jméno

Jméno

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223