Rozhovor s mladým vystavovatelem Michalem Musilem II.

Před několika měsíci v čísle MS 4/2005 jsme Vám přinesli rozhovor s mladým vystavovatelem Michalem Musilem. Od této doby uběhlo několik měsíců a mnohé se změnilo. Především to, že Michal aktivně pracuje v Klubu filatelistů 06-40 "Vysočina" v Jihlavě a ten letos pořádá výstavu mladých filatelistů Mladá Jihlava 2006.

Rozhovor s mladým vystavovatelem Michalem Musilem II.

Jakým způsobem pomáháš organizovat výstavu Mladá Jihlava 2006?

Jsem jedním ze členů organizačního výboru a na starosti mám především záležitosti týkající se přijímání exponátů a jejich rozmístění na výstavě.

Můžeš čtenářům prozradit, na co všechno se můžou těšit návštěvníci této mládežnické výstavy?

Na výstavě by se měly objevit exponáty nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Rakouska a Německa. Výstava se navíc koná v nádherných prostorech Hotelu Gustav Mahler, které se návštěvníkům také jistě budou líbit, zejména křížová chodba.

Kolik exponátů se na výstavě přibližně objeví?

Na výstavě bude k vidění přibližně padesát exponátů různého zaměření - od tématických přes tradiční až po poštovněhistorické.

Jaké exponáty z KMF Jihlava se na výstavě objeví?

Z našeho kroužku budou na výstavě čtyři exponáty, dva ve třídě národní a dva v premiérové. Konkrétně to jsou: Kolejová vozidla, Letectví, Dopravní prostředky a Domácí zvířata.

Chystá se několik doprovodných akcí? Na které z nich se těšíš osobně?

Jednou z doprovodných akcí je i výstava "Grafika a známková tvorba Martina Srba", která se uskuteční ve dnech 3. až 26. května ve vestibulu kongresového centra Krajského úřadu v Jihlavě a následně ji bude možné spatřit i v prostorách výstavy. V sobotu 10. června se uskuteční autogramiáda tvůrců českých poštovních známek, zúčastnit by se jí měli Martin Srb, Adolf Absolon, Libuše a Jaromír Knotkovi. V sobotu dopoledne se rovněž koná v Domě kultury Celostátní setkání sběratelů, kde si mohou sběratelé doplnit své sbírky.

Jaké filatelistické suvenýry si budou moci návštěvníci odnést?

K výstavě bude vydána celinová dopisnice a zároveň pohlednice Jihlavy s natištěnou známkou. Po celou dobu výstavy bude poštovna Jihlava 50 používat příležitostné razítko a příležitostnou R-nálepku. Samozřejmostí je i výstavní katalog s přílohou v podobě dopisnice s přítiskem.

Při výstavě se bude konat i filatelistická olympiáda. Jak a kde bude probíhat?

Ve dnech 9. až 11. června se uskuteční celostátní kolo filatelistické olympiády, kde budou soutěžit vítězové oblastních kol. Místem konání bude Základní škola Havlíčkova, kde se schází náš Kroužek mladých filatelistů.

Tvé hodnocení časopisu Mladý sběratel? Je barevná obálka zpestřením časopisu?

V Mladém sběrateli lze nalézt mnoho zajímavých článků a barevná obálka jistě přiláká více čtenářů.

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům, mladým filatelistům a vedoucím KMF a případným návštěvníkům Mladé Jihlavy 2006?

Všechny v Jihlavě na výstavě velice rádi uvítáme.

Děkuji ti za rozhovor a těším se na další spolupráci.

Autor: Zdeněk Jindra | 10. 5. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články