Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí

Datum vydání: 13. 10. 2017


Navazuji na článek “Sezónní pošta Vranov nad Dyjí přehrada” publikovaný v roce 2016 (http://www.infofila.cz/sezonni-posta-vranov-nad-dyji-prehrada-r-2-c-5738). Jak je v tomto článku uvedeno, tato pošta byla zrušena k 1.1. 2010, ale ještě právě do loňského roku bylo možné nalézt na budově prvky odkazující na její předchozí poštovní využití. Ty také dávali naději (byť mizivou), že by v budoucnu mohla opět sloužit k opětovnému otevření sezónní pošty. Ale jak jsem v průběhu letošního léta zjistil, již i tyto prvky byli z budovy demontovány.

Naopak u vstupních dveřích se objevila cedulka s informací, že objekt je rekreačním zařízením České pošty, s.p. (obr. 1).


Obr. 1

Ze zcela náhodného rozhovoru s jedním dočasným obyvatelem bývalé budovy pošty jsem se dozvěděl, že podzim roku 2016 nebo na jaře 2017 byla provedena částečná rekonstrukce objektu. V přízemí, v místě kde se nacházela přepážka, byla vybudována kuchyňka a opraveno WC s koupelnou. Kuchyňku bylo možné zahlédnou z cesty přes otevřené dveře původního hlavního vchodu.

Na stránce ceskapostarodicum.cz je pak umístěna mapka všech rekreačních zařízení České pošty, včetně Vranova nad Dyjí (obr. 2).


Obr. 2

Z této stránky lze také stáhnout seznam těchto rekreačních zařízení, včetně pobytových řádů a ceníků ubytování. A tak z Pobytového řádu Vranov nad Dyjí z prosince 2013, bod. 1 mj. zjistíme, že: “Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí – pláž č. 361, PSČ 671 91, slouží k rekreaci především zaměstnanců České pošty, s.p., a jejich rodinných příslušníků ...”. Z ceníku platného od 1.1.2014 dále vyčteme, že “RZ Vranov n/D-přehr.” je čtyřlůžkový objekt se sezónním provozem od června do září a případný zájemce zaplatí za noc strávenou v tomto zařízení 335 Kč.

Ze sezónní pošty Vranov nad Dyjí přehrada, zřízené 15.6.1965 a zrušené 1.1. 2010, se tak stalo Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí. Prozatím zůstala během letních prázdnin alespoň, o kousek přesunutá, poštovní schránka.


Obr. 3


Autor: Jan Regula

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz