Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí

Navazuji na článek “Sezónní pošta Vranov nad Dyjí přehrada” publikovaný v roce 2016 (http://www.infofila.cz/sezonni-posta-vranov-nad-dyji-prehrada-r-2-c-5738). Jak je v tomto článku uvedeno, tato pošta byla zrušena k 1.1. 2010, ale ještě právě do loňského roku bylo možné nalézt na budově prvky odkazující na její předchozí poštovní využití. Ty také dávali naději (byť mizivou), že by v budoucnu mohla opět sloužit k opětovnému otevření sezónní pošty. Ale jak jsem v průběhu letošního léta zjistil, již i tyto prvky byli z budovy demontovány.

Naopak u vstupních dveřích se objevila cedulka s informací, že objekt je rekreačním zařízením České pošty, s.p. (obr. 1).

Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí
Obr. 1

Ze zcela náhodného rozhovoru s jedním dočasným obyvatelem bývalé budovy pošty jsem se dozvěděl, že podzim roku 2016 nebo na jaře 2017 byla provedena částečná rekonstrukce objektu. V přízemí, v místě kde se nacházela přepážka, byla vybudována kuchyňka a opraveno WC s koupelnou. Kuchyňku bylo možné zahlédnou z cesty přes otevřené dveře původního hlavního vchodu.

Na stránce ceskapostarodicum.cz je pak umístěna mapka všech rekreačních zařízení České pošty, včetně Vranova nad Dyjí (obr. 2).

Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí
Obr. 2

Z této stránky lze také stáhnout seznam těchto rekreačních zařízení, včetně pobytových řádů a ceníků ubytování. A tak z Pobytového řádu Vranov nad Dyjí z prosince 2013, bod. 1 mj. zjistíme, že: “Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí – pláž č. 361, PSČ 671 91, slouží k rekreaci především zaměstnanců České pošty, s.p., a jejich rodinných příslušníků ...”. Z ceníku platného od 1.1.2014 dále vyčteme, že “RZ Vranov n/D-přehr.” je čtyřlůžkový objekt se sezónním provozem od června do září a případný zájemce zaplatí za noc strávenou v tomto zařízení 335 Kč.

Ze sezónní pošty Vranov nad Dyjí přehrada, zřízené 15.6.1965 a zrušené 1.1. 2010, se tak stalo Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí. Prozatím zůstala během letních prázdnin alespoň, o kousek přesunutá, poštovní schránka.

Rekreační zařízení Vranov nad Dyjí
Obr. 3


Autor: Jan Regula | 13. 10. 2017

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář