Redaktor Infofila.cz PhMr. Vladislav Beneš se představuje

Jmenuji se Vladislav Beneš a letos mi bude 53 let. Známky jsem začal sbírat před mnoha lety, nebylo mi ještě 10 let. Toto klukovské období mi vydrželo do konce povinné školní docházky, pak nastala několikaletá pauza. K filatelii jsem se vrátil během studií na vysoké škole jako k určité formě relaxace. Tehdy jsem se (na jaře 1971) poprvé setkal s perfiny, kterým jsem zůstal věrný dodnes.

Začínal jsem známkami Československa, později, okolo roku 1976, také Řecka. K nim během času přibyly celiny Československa a celiny Řecka. V perfinech se věnuji perfinům z území Československa, Bulharska a Řecka. Perfiny jsem také už 3x vystavoval, v roce 1978 na první výstavě perfinů, v témže roce na krajské výstavě v Českých Budějovicích, ale jen 2 rámy, propagačně, mimo soutěž. Naposledy jsem vystavil perfiny (1 rám) na klubové výstavce k 80. výročí KF Vysoké Mýto v květnu 2002.

Rok 1971 byl pro mě významný ještě z jednoho důvodu: tehdy jsem se stal členem Svazu československých filatelistů. Takže před skoro dvěma roky jsem si připomněl, že jsem ve Svazu už 30 let. Za tu dobu jsem byl členem v řadě klubů - v Bratislavě, Praze, Českých Budějovicích, dlouhá léta v Příbrami, nyní ve Vysokém Mýtě. V Příbrami jsem začal působit i ve svém první filatelistické funkci - jako tajemník Okresního aktivu. Pak jsem byl 2 funkční období členem Středočeského KV - vlastně do zrušení bývalé organizační struktury SČSF v roce 1990. V současnosti jsem (od posledního sjezdu SČF v prosinci 2000) předseda RK SČF.

Krom toho jsem byl od r. 1982 členem sekce sběratelů balkánských známkových zemí a později několik let redaktorem zpravodaje této sekce. Patřím mezi "služebně nejstarší" členy sekce sběratelů perfinů, od jejího ustavení v r. 1974. Od r. 1999 působím ve vedení sekce a od r. 2002 jako redaktor zpravodaje Perfiny.

Autor: Vladislav Beneš | 17. 6. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223