Redaktor Euronovinek se představuje

Jmenuji se Jiří a na internetu se pohybuji pod nickem (přezdívkou) Akir a protože Infofila je internetový magazín zůstanu u svého nicku. Je mi 41 let a pracuji jako státní zaměstnanec v Praze, narodil jsem se na severní Moravě a teď bydlím v jihočeském Táboře.

Já a filatelie... Asi jako každý jsem začal na škole, tak asi ve třetí třídě, když jsem "objevil" tatínkovou sbírku. Ono to vlastně bylo pár sešitů v tvrdých deskách ale stačilo to aby mne to zlákalo. Vydrželo mi to asi do šesté třídy, pak začaly "jiné zájmy".

O letošních jarních prázdninách jsem vezl svého syna k babičce a "objevil" tam svoje staré zásobníky. Začal jsem si je prohlížet... a bylo to tady zase.

Protože jsou naše známky velmi hezké (vyjímky potvrzují pravidlo) sbírám Československo 1918 - 1992 a námětově znaky měst, regionů, okresů, kantonů apod., státní znaky a vlajky celého světa po roce 1945.

Po jarním rozhodnutí, že se do toho opět pustím jsem začal hledat informace, no a kde jinde než na internetu. Mimo jiné jsem také narazil na magazín Infofila.cz, zaujala mne i tím, že nabízel off-line verzi na CD, byl zde i katalog... Začal jsem si s panem Jindrou "mailovat" no a dopadlo to tak, že jsme se dohodli na "Euronovinkách". Mým prvotním zámyslem bylo představit zde letošní známky z celé Evropy, nejen popis ale hlavně jejich grafickou podobu. Bohužel ne všechny evropské známkové země mají své filatelistické weby. Některé vůbec (např. Albánie), některé s neaktuálními informacemi (nejen Rumunsko), některé jen ve svém jazyce (Maďarsko), jiné představují své známky v nedostatečné obrázkové kvalitě a další se zaměřují hlavně komerčně a mimo ceny neuvádějí skoro žádné informace.

Přes tyto "oficiální" nedostatky zkusím využít neoficiální zdroje a postupně se budou v Euronovinkách objevovat další známkové země a nové známky v již uvedených.

Napište mi jaký máte na tuto rubriku názor, co se vám líbí, co ne a co by se dalo zlepšit.

Akir

Autor: Redakce | 8. 6. 2004

Komentáře

Euronovinky

Bez názvu

Přidat komentářZobrazit komentáře