Redakce Infofila.cz se vám představuje I.

PhMr. Vladislav Beneš

Redakce Infofila.cz se vám představuje I.


S klukovským sbíráním známek jsem začal asi v 9 nebo 10 letech, což mi vydrželo do začátku střední školy. Po kratším mezidobí mě filatelistický virus opětovně nakazil v roce 1971. Začal jsem sbírat generálně Československo a v té době jsem se setkal i s perfiny. Těm jsem zůstal věrný dodnes. Moje filatelistické směřování vedlo k teritoriální filatelii, konkrétně ke známkám Řecka a Kréty. Ještě později jsem se začal věnovat i celinám - jak jinak než Československa a Řecka. Perfiny jsem několikrát vystavoval (2x v roce 1978, v r. 2002 a naposledy letos na výstavě OSTROPA 2003 jako jednorámový exponát). Jsem členem sekce sběratelů perfinů od r. 1974, člen vedení této sekce od r. 1999 a redaktor zpravodaje PERFINY od r. 2002. Jako sběratel Řecka jsem byl členem sekce balkánských známkových zemí od založení v r. 1982 do sloučení několika sekcí Společnosti teritoriální filatelie do společné sekce Evropa v r. 1994 a v letech 1989 - 1993 také redaktorem zpravodaje Balkán. Za svůj filatelistický život od r. 1971 jsem prošel řadu klubů a také několik funkcí v různých orgánech. Tolik ve stručnosti moje filatelistické "curiculum vitae".


Ing. Jaroslav Tomandl

Redakce Infofila.cz se vám představuje I.


Osoba těžce napadená virem sběratelství, již tak od roku 1962. Týká se to zejména námětové filatelie - námět LODĚ, dále LODNÍ POŠTY (viz též Zpravodaj námětové sekce SČF "DOPRAVA"). Mimo toho se zajímám o pohlednice a literaturu zaměřenou na lodě a lodní dopravu. Původ z Chodska, avšak díky otci - dunajskému kapitánu dlouhá léta prožitá na břehu Dunaje - v Bratislavě. Nyní se potuluji po Praze a povoláním obchodník po zemích českých a moravských.


Mgr. František Hrbek

Profesí jsem učitel-historik, žiji v Mostě. Specializuji se na emisi Hradčany - známky výplatní, doplatní, letecké a SO 1920.Zajímají mě především druhy zoubkování, barevné odchylky, deskové vady, spirálové a příčkové typy, hradčanské celiny a celistvosti a razítka poštovních úřadů na hradčanských známkách z plebiscitního území Těšínska, Oravy a Spiše.


Adolf Kuchyňka

Pracuji jako dozorčí přepravy ČD. Zabývám se námětem železnice. Jsem vedoucím sekce Doprava při České námětové společnosti SČF


Zdeněk Jindra

Narodil jsem se 5. 12. 1982 v Trutnově. Bydlím v Novém Městě nad Metují. Pracuji jako tiskař na polygrafických strojích. Sbírám ČSR I, ČSR II, ČR, SR a to mírně specializovaně.


Ing. Július Fedáš

Zbieram Veľkú Britaniu, Slovensko a známkové krajiny. Bývam na Slovensku.


Peter Hoffmann

Redakce Infofila.cz se vám představuje I.


Je mi 50 let. Bydlím ve Švédsku. Profesí jsem technikem v rafinerií na olej. Moje filatelistická specializace je ČSR I - sbírání známek a studie o zakladatelích československé filatelie a o jejich znalcích.


Gerhard Batz

Redakce Infofila.cz se vám představuje I.


Narozen v roce 1950 ve Forchheimu (Německo), Diplom-Sozialwirt (studium sociologie a ekomonie), marketing manažer, člen "Bund Deutscher Philatelisten (BdPh)" a "ArGe Tschechoslowakei"


Příště se představí:

Ing. David Schiller, Ing. Petr Fencl, RNDr. Zdeněk Töpfer CSc., Petr Gunia, Jindřich Vomela, Lubor Kunc, ... a další.

Redakce on-line magazínu Infofila se skládá z několika nadšenců pro filatelii a snaží se Vám přinášet aktuální informace. Máte-li zájem jakkoliv se podílet na tvorbě tohoto online magazínu, napište nám na email infofila@infofila.cz

Autor: Redakce | 8. 7. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223