První hodnotící zpráva: Pražský veletrh Sběratel opět s rekordem

Každým rokem se na mezinárodním veletrhu Sběratel v Praze zvyšuje jak počet vystavovatelů, tak počet návštěvníků. Letošní sedmý ročník, který se konal od 10. do 12. září, nedopadl jinak. Na veletrh se sjel rekordní počet 220 vystavovatelů z 34 zemí a během tří dnů jej navštívilo rekordních 12 tisíc návštěvníků. Přibylo návštěvníků ze zahraničí, především z Polska, Slovenska, Maďarska a nových německých spolkových zemí.

Veletrh se přestěhoval na pražském výstavišti do jiné haly, která je o tisíc m2 větší než hala, kde se doposud konal. Vystavovatelé tak letos obsadili hrubou plochu 4.700 m2. Letos poprvé měly ženy vstup na veletrh zdarma.

Z oboru filatelie na veletrhu poprvé vystavovali pošty Běloruska, Kypru, Francie, Ruské federace, Rakouska a Švýcarska, Filatelie Podskalský z Prahy a Album Michal Zika z Bratislavy, Laurent Salera z Francie, Vojta & Peters z Rakouska, Paul Wijnants Philately z Belgie, němečtí obchodníci Briefmarken Finger, Briefmarkenhandel Kannenbäckerland, Briefmarken dr.Rohde + Kornatz, Trinoga Briefmarken a Zwirello Briefmarken.

V oboru numismatika zavítali poprvé do Prahy například: mincovny Maďarska, Portugalska, Rakouska a Singapuru, firma Marvin Spa ze San Marina, Numismatica Notafilia Diamantino z Portugalska, Auktionen Meister & Sonntag, MDS Münzlogistik, Mietens & Partner a Numiscom z Německa a Filip Stefanov z Finska.

Obor minerálů a drahých kamenů letos poprvé obohatili vystavovatelé Baltic Amber z Litvy, Szabolcs Somogyi z Maďarska, firma Real Gems z německého Idar-Obersteinu a čeští obchodníci Luboš Poděbradský, Jiří Špalek a Mine Art.

Obor telefonních karet letos přivítal nováčky: firmu Sirius z Německa, Marc Mortelsman z Belgie, Husamettin Atik z Turecka, Tamara Boban z Chorvatska, Asociaci sběratelů telefonních karet a Sebastien Barrio z Japonska a sběratele telefonních karet z Jižní Afriky.

Na 7.mezinárodním veletrhu poštovních známek, mincí, telefonních karet, minerálů a sběratelství vystavovali poštovní správy, mincovny, obchodníci a sběratelé z Austrálie, Belgie, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, České republiky, Finska, Francie, Holandska, Chorvatska, Irska, Japonska, Jihoafrické republiky, Kanady, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Řecka, San Marina, Singapuru, Slovenska, Slovinska, Švýcarska, Turecka, Velké Británie a Organizace spojených národů.

Neděle byla na Sběrateli vyhlášena Dnem OSN, kdy Česká pošta razítkovala zásilky příležitostným razítkem s emblémem Organizace spojených národů. Všechny poštovní správy si na veletrh připravily příležitostná razítka, dopisnice nebo veletržní obálky. Zúčastněné mincovny připravily pro návštěvníky rovněž mnohá příjemná překvapení.

Pro návštěvníky byla na veletrhu ve všech sběratelských oborech k dispozici bezplatná poradenská služba specialistů a soudních znalců. Děti na Sběrateli absolvovaly tzv. přípravku budoucích sběratelů, kde se seznamovaly s kouzlem sběratelství.

Detailní informace o letošním veletrhu (včetně výsledků návštěvnického průzkumu) budou asi za týden k dispozici na adrese www.sberatel.info

V roce 2005 se 8. mezinárodní veletrh Sběratel bude konat v Praze ve dnech 16. – 18. září.

První hodnotící zpráva: Pražský veletrh Sběratel opět s rekordem


Autor: Jindřich Jirásek | 15. 9. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223