Průzkum mezi návštěvníky veletrhu Sběratel 2004

Na Sběrateli byl proveden průzkum, který měl ukázat současnou skladbu návštěvníků. Průzkum se uskutečnil během všech dnů veletrhu na vzorku 271 náhodně oslovených návštěvníků.

Z průzkumu vyplynulo, že 48,3 % návštěvníků bylo z Prahy, 36,9 % mimopražských a 14,8 % ze zahraničí. To znamená, že v průměru každý sedmý návštěvník veletrhu přijel z ciziny. Oproti roku 2002, kdy byl obdobný průzkum dělán, došlo tedy u zahraničních návštěvníků k podstatnému nárůstu.

(Poznámka: Z celkového počtu vystavovatelů bylo ze zahraničí letos dokonce 48 procent!) 32,1 % návštěvníků nestačil k návštěvě veletrhu jen jeden den a navštívili jej vícekrát. Tedy každý třetí návštěvník byl na veletrhu nejméně dva dny.

S nabídkou bylo spokojeno 87,8 % návštěvníků (v roce 2002 to bylo 85 %). Na veletrhu byl největší zájem o filatelii a celiny (32,5 %), mince a řády (22,2 %), minerály a drahé kameny (12,2 %), dále o historické pohlednice (8,9 %), telefonní karty (8,7 %), šperky z drahých kamenů (4,3 %) a papírová platidla (3,3 %). 7,9 % návštěvníků přišlo na veletrh za jinými sběratelskými obory.

Na otázku jak hodnotíte veletrh Sběratel ve srovnání s jinými sběratelskými veletrhy a burzami, které znáte, odpovědělo 24 % návštěvníků, že Sběratel je nejlepší, 31 % lepší, 41,7 % stejný a 3,3 %, že je horší.

84,9 % návštěvníků přijde na veletrh Sběratel i za rok a 14 % není ještě rozhodnuto. Na veletrh se nevrátí pouhých 1,1% letošních návštěvníků. Veletrh celkově shlédlo 12.155 návštěvníků.

Co řekli o veletrhu Sběratel 2004:

"Tento veletrh je pozitivní akcí a jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit, neboť je zde prezentována velká nabídka mincí. Právě šíře této nabídky staví Sběratel na přední místo veletrhů s touto tématikou." Jana Repčoková, Mincovna Kremnica, Slovensko

"Mohu-li začít Prahou, je to krásné město a stává se jedním z center Evropy. Proto jsem rád, že se v Praze koná i tento veletrh, kde lze navázat potřebné kontakty pro naši sběratelskou činnost."
Barrio Sebastien, Japan Telephone Card, Japonsko

"Nabízet filatelistický materiál v prostředí tohoto veletrhu vyžaduje také důstojné podmínky pro jeho prezentaci. Ty na Sběrateli máme. Cítíme se zde dobře, překvapuje nás zájem lidí, který je opravdový a nejen předstíraný. Je to skutečně veletrh lidí zanícených pro zajímavé hobby. Jsem sice vystaveni konkurenci, ale ta je přece součástí každé velké akce."
Mirijan Kuhelj, Philatel d.o.o., Chorvatsko

"Tento veletrh oslovuje lidi, kteří nechodí na aukce. Tím se rozšiřuje záběr pohledu na numismatiku a další obory na veletrhu Sběratel přítomné. Pro nás má tento veletrh také smysl v tom, že se i zviditelní naše firma, náš obchod." František Křesťan, Aurea Numismatika, Česká republika

"Jsme rádi, že tento veletrh je mezinárodní, ale budeme rádi, když zde bude v příštích ročnících zastoupeno ještě více zahraničních vystavovatelů."
George Pastellis, Cyprus Post, Kypr

"Rozhodně příští rok přijedeme znovu. Jsme tady poprvé a nelitujeme toho. Hned v první den veletrhu náš stánek sběratelé " objevili" a zajímali se zejména o pamětní mince. Nevadí nám, že jsme hned některé mince neprodali. A jestli můžu sdělit nejlepší dojem ? V Čechách máte spoustu sběratelů, tedy lidí, kteří aktivně tráví svůj volný čas. A když se jim dá příležitost setkávat se, navazovat kontakty, vyměňovat si zkušenosti, překračuje to smysl jednoho veletrhu a je to pozitivní společenská záležitost."
Zsuzsanna Astalos, Hungarian Mint, Maďarsko

„Chtěli bychom Vám poděkovat za milou podporu, které se nám na veletrhu od Vás dostalo. Bylo nám velkým potěšením, že jsme se tohoto veletrhu zúčastnili.“
Conceicao Coimbra, Imprensa Nacional Casa da Moeda, Portugalsko

„Doufám, že i pro pořadatele byl Sběratel 2004 úspěšný. Já jsem si veletrh dobře užil a chci se vrátit v roce 2005. Rezervujte mi prosím stejný stánek.“
Trevor Pateman, Velká Británie

„Progres Partners? Asi dobrej oddíl. Gratuluji.“
Jiří Stošek, Filatelie Hobby Praha

Vystavovatelé podle zemí:

Česká republika 114
zahraničí 106
z toho:
Německo 22
Slovensko 9
Rakousko 5
Polsko 5
Velká Británie 4
Chorvatsko 4
Bulharsko 4
Maďarsko 4
Francie 4
Rusko 3
Austrálie 3
Litva 3
Portugalsko 3
Holandsko 3
Švýcarsko 3
Japonsko 2
Bělorusko 2
Lotyšsko 2
Řecko 2
Finsko 2
Belgie 2
Slovinsko 2
Jihoafrická republika 2
Rumunsko 1
Bosna a Hercegovina 1
Kanada 1
Singapur 1
San Marino 1
Turecko 1
USA 1
Nový Zéland 1
Kypr 1
Irsko 1
OSN 1

Autor: Jindřich Jirásek | 24. 9. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223