Prezident republiky Václav Klaus -7,50 Kč

Název emise: Osobnosti - prezident republiky Václav Klaus – výplatní známka
Datum vydání: 9. února 2005
Nominální hodnota: 7.50 Kč
Známka číslo: 426
Rozměr známkového obrazu: 19 x 23 mm
Výtvarný návrh: Oldřich Kulhánek
Rytina: Miloš Ondráček
Platnost: do odvolání
Způsob tisku: rotační ocelotisk v barvě červenohnědé kombinovaný dvoubarevným hlubotiskem v barvě fialové a červené

Prezident republiky Václav Klaus -7,50 Kč


Ještě máme v živé paměti průtahy s tiskem první známky s portrétem pana prezidenta Václava Klause a již si potřeby poštovního provozu vyžádaly vydání známky nové, tentokráte s vyšší nominální hodnotou 7,50 Kč. Emisní politika naší pošty je střízlivá a díky jednotné hodnotě výplatného za dopis i dopisnici v základní hmotnosti do 20 gramů poštovní provoz nevyžaduje tisk vysokého počtu nominálních hodnot. Myslím si však, že vydavatel mohl tentokráte vyslyšet volání po známkách s výplatní hodnotou vyšší (např. na doporučený dopis, případně na dopis do zahraničí).

Přesto, dovolte mi představit Vám tuto novou výplatní známku s portrétem prezidenta republiky Václava Klause, s podtitulem osobnosti vycházející z výtvarného návrhu Oldřicha Kulhánka. Známku vyryl Miloš Ondráček a v daných podmínkách, míněno rozměr poštovní známky (19 x 23 mm) a zvolenou barvou a technologií, jímž je rotační ocelotisk v červenohnědé barvě kombinovaný s hlubotiskem v barvě červené a fialové, odvedl velmi slušnou práci.

Osobnost pana prezidenta Klause, tak rozporuplného coby „lídra“ politického hnutí, později politické strany (ODS), předsedu vlády, následně také předsedu poslanecké sněmovny, však zvolení do funkce hlavy státu obrodilo a stal se tak podle výzkumu veřejného mínění dlouhodobě nejdůvěryhodnějším politikem naší republiky.

Dovolte mi na závěr popřát panu prezidentovi pevné zdraví a za sebe si přát vydání reprezentativnější poštovní známky odpovídající významu osobnosti Václava Klause.

Autor: Pavel Lukavský | 11. 2. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223