PRAGA 2008 – reakce na zprávu SČF Lumíra Brendla ve F3/2006

Velmi zajímavý článek předsedy SČF Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008 – přípravy zahájeny se zmiňuje o této připravované výstavě (doporučuji k přečtení F3/2006). Můj dotaz směruje na třídu filatelistické literatury.

Bylo zde v závorce uvedeno, že PRAGA bude hodnotit i literaturu elektronickou. To mne jako vydavatele několika elektronických projektů nenechalo chladným a ptám se, kdo konečně zodpoví otázku, co všechno se může v této třídě hodnotit? Rozhodně se zdá, že internetové stránky to být nemůžou, i kdyby to byla nějaká ukázková CD verze ukončená některým datumem.

Nestandardně se podle mého názoru zachovala Jury výstavy BRNO 2005 v tom, že vyloučila z hodnocení čtyři exponáty obsahující internetové stránky (mimo jiné i naše www.infofila.cz). Pokud nepatří do literatury, tak kam tedy patří, když slouží k informování filatelistů? Na tuto otázku jsem doposud odpověď neobdržel. Netradiční je i to, že exponáty internetových stránek byly na výstavu klasicky přijaty i s tím, že autoři za ně zaplatili nemalý výstavní poplatek. Bohužel doposud mi poplatek za nehodnocený exponát nikdo nevrátil. O to jistě nejde, ale pokud tuto otázku hodně rychle někdo nezačne řešit těch problému nastane více.

Takže prosím p. Lumíra Brendla, odpovězte nejen našim čtenářům, jak to všechno vlastně je a proč je postup takto nestandardní. Nejdříve příjmete exponát a pak bez navrácení výstavních poplatků nehodnotíte – dokonce jsem neobdržel ani žádnou informaci, proč byl můj exponát vyřazený – nikdo se prostě neobtěžoval písemně něco oznámit. Jedno je jisté, je potřeba to konečně vyřešit. Děkuji za vyjádření a případné upřesnění informací. Pokud SČF tak usilovně podporuje EXPONET, je to první krok k tomu, aby jednou hodnotil i exponáty virtuálního charakteru.

Můj návrh zní jasně. Hodnotit i internetové stránky jako samostatnou výstavní podtřídu filatelistické literatury. Myslím, že není problém umístit na výstavu počítač, kde by se několik klasicky přihlášených www stránek představilo (v Brně dokonce u literatury bylo k dispozici PC). A co by to přineslo? Především velmi zdravou rivalitu mezi autory www stránek. Co by se hodnotilo? Kromě obsahu, vzhled a aktuálnost. Můj názor je, že za české internetové stránky o filatelii se rozhodně stydět nemusíme. Těším se na reakci a věřím, že se ji konečně dočkám.


Autor: Zdeněk Jindra | 15. 3. 2006

Komentáře

Také mne to zajímá...

RE: Také mne to zajímá...

RE: Také mne to zajímá...

RE: Také mne to zajímá...

RE: Také mne to zajímá...

RE: Také mne to zajímá...

Odpověď prosím

odpověď

RE: odpověď

Přidat komentářZobrazit komentáře