Postilión 1/2005

Datum vydání: 10. 4. 2005


Právě jsme v redakci obdrželi aktuální číslo zpravodaje Postilión 1/2005. Součástí tohoto čísla je i zpravodaj Polní pošty, Mechanizace a automatizace pošty a POŠTOVNY.

Postilión čtenářům předložil Jak to bylo na Chebsku? Razítka železničních telegrafních úřadů na poštovních dokladech od A. Kuchyňky. O čem všem vypráví ústřižek průvodky. Němci propagují bunkry čs. opevnění a Čs. polní pošta č. 3 z roku 1938 od M. Vostatka. Několik poznámek k polní poště čs. obrněné brigády v západních Čechách.

Zpravodaj Polní pošty. Mírové mise celosvětově, Mise na balkánském teritoriu a 200. výročí Bitvy tří císařů u Slavkova. V čísle je několik dalších redakčních zpráv.

Zpravodaj Mechanizace a automatizace pošty v úvodu informuje Novinky našich automatových známek. Autor zpravodaje Miroslav Langhammer se rozepsal v článcích Úvodem, Další nálepka APOST velikosti 3, Ohlasy, Nová vánoční známka z Izraele, Zajímavý testovací otisk z Kanady, Novinky z USA a Moderní "samopolepovači".

Zpravodaj POŠTOVNY zveřejnil Česká pošta a konkurence, Pošta – partner pokračuje, Co je nového a Z historie našich poštoven.

Postilión 1/2005Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz