Postcrossing

Datum vydání: 2. září 2015
Název emise: Postcrossing
Nominální hodnota: 25 Kč
Katalogové číslo: 859
Výtvarný návrh Maria Noguiera
Tiskové listy: á 40 ks známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 30
Druh tisku: plnobarevný ofset

Postcrossing

Námět známky:

Koloběh celosvětové výměny pohlednic, tzv. Postcrossing. Známka s tímto motivem je v pořadí sedmá, kterou vydavatelé poštovních známek tomuto staronovému fenoménu věnují.

Cílem projektu je umožnit lidem, aby dostávali pohlednice z celého světa, a to zadarmo. Tedy, skoro zadarmo! Hlavním principem je: pošlete-li pohlednici, dostanete nejméně jednu na oplátku, od náhodného postcrossera, kdekoli na světě.

Proč? Protože, stejně jako autoři tohoto projektu, lidi rádi dostávají opravdovou poštu. Překvapení, když dostanete pohlednice z různých částí světa (o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli), může proměnit Vaši poštovní schránku ve schránku plnou překvapení – a komu by se to nelíbilo?

V prvním kroku si vyžádáte adresu jiného uživatele, kterému musíte poslat pohlednici. E-mailem dostanete uživatelovu adresu a identifikační kód pohlednice (např. CZ-010101). Tento kód (ID) je jedinečný pro každou pohlednici v systému. Pod tímto kódem ji adresát zaregistruje, a Vaše adresa potom bude na řadě, až si další uživatel vyžádá adresu, na kterou pošle pohlednici. Zpočátku můžete odeslat maximálně 5 pohlednic najednou. Ve chvíli, kdy některý z adresátů zaregistruje Vaši pohlednici, můžete poslat další a jejich počet časem roste.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 7. 9. 2015

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223