Poděkování - hasiči

Datum vydání: 24. června 2020
Název emise: Poděkování - záchranáři
Nominální hodnota: 19 Kč
Katalogové číslo: 1082
Výtvarný návrh: Filip Heyduk
Tiskové listy: soutisk 25 + 25 ks známek Poděkování - hasiči
Rozměr obrázu známky: 30 x 23 mm
Druh tisku: ofset

Poděkování - hasiči

Námět známky:

poděkování těm, kteří byli v první linii – zjednodušené symboly hasičů, policistů a armády, přičemž z roušky věnované armádě, je zobrazena jen její pravá část. Stejně tak je vyobrazena i rouška s puntíky, která na známce zastupuje všechny ostatní, kteří si navzájem pomáhali a v této nelehké době drželi při sobě.

Na přelomu roku 2019 a 2020 zasáhl svět a posléze i Českou republiku vir SARS-CoV-2, též označovaný jako koronavirus. Sekvenční analýza odhalila, že patří do stejného druhu jako SARS-CoV, tedy virus způsobující nemoc SARS. Od SARS-CoV se nový virus liší v sekvenci některých virových proteinů, které potlačují antivirovou imunitu a aktivují inflamazóm. V České republice se první případ objevil na začátku března. Následně vláda nařídila několik opatření, aby zabránila nekontrolovanému šíření nového typu koronaviru. Jedním z těchto nařízení bylo i zavedení povinného nošení roušek. Od té chvíle se roušky staly symbolem dnešní doby. Staly se fenoménem, který ilustruje současnou situaci lépe, než cokoli jiného.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.


Autor: Zdeněk Jindra | 26. 6. 2020

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář