Počteníčko na internetu

Datum vydání: 14. 8. 2014


Internet poskytuje nám filatelistům možnosti, které filatelisté dříve neměli. Když k tomu přidáme aspoň určitou pasivní znalost nějakého cizího jazyka, zejména němčiny, angličtiny, francouzštiny, španělštiny, pak si najdeme na internetu mnohé počteníčko.

Jen tak namátkou, www.phila-kompass.de Svazu německých filatelstů (BDPh), který má podnadpis „Augen auf bei Kauf und Tausch – BDPh-Kompas für Sammler“ (v překladu Mějte oči otevřené při koupi a výměně – svazový kompas pro sběratele), nebo další německou webovou stránku www.arge-kunstgeschichte.de námětové pracovní skupiny umění. K zajímavým informacím o námětových a jiných pracovních skupinách Německého svazu filatelistů se lze dostat též přes webovou stránku svazu www.bdph.de, pod záložkou Arbeitsgemeinschaften. Abych však nedělal reklamu jen našim německým sousedům, otevřime si například webovou adresu www.stampdomain.com , kde lze v jazyce anglickém najít mnoho zajímavého ze světa filatelie. Též „listování“ v internetové encyklopedii www.wikipedia.org (v mnoha jazykových verzích) nám může poskytnout cenné informace, vždyť je tam píší filatelisté.

Za zmínku též stojí mnohdy vynikajícím způsobem zpracované webové stránky poštovních správ celého světa. Za všechny aspoň namátkou webová stránka australské pošty věnovaná poštovním známkám www.stamps.com.au, je sice komerčně zaměřená, ale lze se tam například dočíst něco navíc o nových emisích.

Nevlastním všechny katalogy Michel nebo jiné, které by mi pokryly celý svět a tak si občas vypomáhám webovou stránkou www.freestampcatalogue.com. Nebudu komentovat, zkuste si to. Je to v několika světových jazycích.

Další vyhledávání ponechám na každém, na jeho individuálním přístupu. Internetové vyhledávače nám v tom pomohou.

Závěrem jen trochu provokativní výzva pro návštěvníky naší stránky INFOFILA. Přispějte i vy s něčím zajímavým (někdy i fundovaný komentář k příspěvkům může být přínosný pro nás ostatní), abychom si tímto moderním způsobem vzájemně vyměňovali poznatky z naší společné záliby – filatelie.

Autor: Jaroslav Tomandl
tomandl@centrum.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz