Plzeňská HobbyManie ve znamení východoevropských zemí

Třetí ročníku mezinárodního sběratelského veletrhu a burzy HobbyMania 2005, který se koná v Plzni v Domě kultury INWEST-K na Americké třídě poblíž Hlavního nádraží ČD již klepe na dveře – uskuteční se v pátek 22. a v sobotu 23. dubna. První den je otevřeno od 10 do 18 hodin, druhý den pak od 8 do 15 hodin, přičemž od 13 hodin zde bude probíhat I. setkání filatelistických námětářů.

Letošní rok připravili organizátoři podstatné novinky. Především je to – po roční přestávce – opět příležitostné razítko a R-nálepka. Partnerem akce je Česká pošta, s.p., která zde bude mít nejen vlastní přepážku, ale také prodej platných českých známek, FDC, ale třeba také telefonních karet či pohledů Plzně. Poprvé také vyjde katalog akce, kde kromě kompletního seznamu přihlášených sběratelů budou i poukázky na slevy a slosovací kupón.

Letošní ročník bude silný z hlediska zahraničních účastníků, a to především z východoevropských zemí. Poprvé tu přivítáme zástupce Bulharska, tradiční již budou sběratelé z Běloruska, Maďarska, Litvy, Polska a Slovenska. Ze západní Evropy sem míří především němečtí zákazníci, avizovaná je i účast švédských sběratelů, což bude poprvé v nedlouhé historii tohoto veletrhu. Co se týká oblastí zájmu, vede filokartie následovaná filatelií, dále pak samozřejmě telefonní karty, minerály, staré tisky a knihy, tradičně kartičkové kalendáříčky či postavičky z Kinder-vajíček. Denní vstupné na akci je 30,-Kč.

Autor: Redakce | 14. 4. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223