PETICE za vydání poštovní známky s příplatkem ve prospěch filatelistické mládeže

Česká pošta s. p. podporuje filatelii u nás významně, například pořádáním velkých výstav i mezinárodního charakteru. Jediná podpora, která mi z této strany dle mého názoru schází, je podpora mladým filatelistům. Myslím tím podporu výraznou!

V Německu je samozřejmostí, že se pošta snaží jakýmkoliv způsobem pomoci při rozšiřování řad filatelistické mládeže. Tím investují do budoucích odběratelů nových poštovních známek. A co u nás? Bohužel nic výrazného jsem jako vydavatel časopisu pro děti Mladý sběratel nezaznamenal. Co se s tímto dá dělat?

Hodně! Žádáme všechny, kdo chtějí mládežnickou filatelii podpořit, k připojení svého podpisu pod PETICI za vydání nové poštovní známky s příplatkem ve prospěch filatelistické mládeže. A jakým způsobem by to pomohlo? Žijeme v komerční době a vše něco stojí. Takže finance získané z prodeje těchto známek, nebo alespoň peníze za příplatek, by měly jít na podporu mladých filatelistů.

A k čemu se dají získané peníze použít?


  • k pořádání mezinárodní výstavy poštovních známek mladých filatelistů v ČR


  • na propagační kampaně pro získání nových mladých filatelistů do KMF


  • na kvalitní barevný časopis pro filatelistickou mládež


  • na odbornou literaturu pro mládež (i moderně zpracovanou v digitální podobě)


  • k pořádání filatelistických olympiád


  • konference, semináře a přednášky pro vedoucí KMF


  • a spousty jiných možností, které by podpořily rozvoj filatelie.Jak tento důležitý projekt podpoříte? Záleží jen na Vás. Pokud se svým jménem pod tuto petici podepíšete, uděláte určitě hodně. Když mohla vyjít známka Petra Ginze, proč by nemohla vyjít známka s příplatkem ve prospěch mladých filatelistů?

Pokud by to byla známka - pro příklad třeba 10 Kč - a příplatek pro mládež by byl 5 Kč, při milionovém nákladu by se pro mládež mělo vybrat až pohádkových 5 000 000 Kč. To by byla částka, která by v dějinách naší filatelie nejvýrazněji podpořila náš koníček. Investicí do mládeže, kterou bychom měli považovat za nejdůležitější! A i kdyby můj finanční odhad nebyl správný a náklad třeba nižší nebo se známek prodalo méně, i tak si dokážu představit, že tímto projektem by mládež získala důležité finance, které jí teď scházejí. A nemusí se jednat jen o příplatkovou známku. Například bych si dovedl představit vydání známky, nebo v ještě lepším aršíku, který by měl filatelistický nominál (poštovně nevhodný, což se stává docela často) a část z příjmů z prodeje by šla pro filatelistickou mládež. Tyto známky stejnak většinou kupují filatelisté. Tak by Česká pošta měla na ty nejmenší tímto myslet.

A jak by daná známka mohla vypadat? Dokážu si na ní představit mladého filatelistu s lupou, pinzetou a zásobníkem a text Česká pošta mladým filatelistům. Nebo něco podobného. Takže prosím každého, komu není budoucnost naší filatelie lhostejná, podpořte svým jménem tuto petici. Každé jméno tomuto projektu pomůže! Tuto petici podpoříte i tím, že se o ní zmíníte kamarádům a přátelům v klubu filatelistů! Každý, kdo tuto petici podpoří, zároveň i slibuje, že si po vydání tuto známku minimálně jednou zakoupí. Až bude pod peticí spousta jmen, předáme ji státním orgánům, kteří mají na starost vydávání poštovních známek.

Jakým způsobem se lze pod petici podepsat? Stačí vyplnit formulář na oficiálních stránkách. Na stránkách si také mužete stáhnout podpisový arch, který můžete dát podepsat i svým kolegům například v klubu. Podepsaný podpisový arch následně odešlete na adresu autora petice: Zdeněk Jindra, Nad Stadionem 1304, Nové Město nad Metují, 54901.

Oficiální stránky petice naleznete na této adrese http://www.infofila.cz/petice/

Děkujeme za vyjádřenou podporu a budeme moc rádi, pokud o naší petici budete informovat i další lidi, kterým není jedno, jak se bude filatelie do budoucna vyvíjet.

Autor: Zdeněk Jindra | 28. 6. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223